MP w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas najlepsi w slalomie gigancie

Maryna Gąsienica-Daniel oraz Piotr Habdas wygrali w niedzielę w slalomie gigancie. To druga konkurencja mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Zawody są rozgrywane w czeskiej miejscowości Szpindlerowy Młyn.

Wśród pań drugi złoty medal wywalczyła Gąsienica-Daniel, uzyskując 2,46 sekundy przewagi nad Darią Krajewską. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Wąsek - strata 5,43 s.

Reklama

- Bardzo się cieszę z drugiego złota. W pierwszym przejeździe starałam się jechać normalnie i atakować. W drugim nie powiem, że jechałam ostrożnie, ale z kontrolą - przyznała mistrzyni Polski.

Niespodzianką było zwycięstwo Habdasa, który zdobył swój pierwszy tytuł w rywalizacji seniorów. Drugie miejsce po zaciętej walce zajął Maciej Bydliński, mistrz w slalomie, który stracił do rywala 0,02 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Bębenek ze stratą 0,28 s.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, tym bardziej, że po pierwszym przejeździe byłem piąty. W drugim postawiłem wszystko na jedną kartę i się udało. Niewiele wygrałem z Maćkiem, ale jednak wygrałem. Gratuluję wszystkim chłopakom - powiedział Habdas.

Mistrzostwa, które miały trwać do wtorku (planowano jeszcze supergigant i kombinacja alpejska), zostały w niedzielę zakończone. Powodem były pogarszające się warunki atmosferyczne, wysoka temperatura powietrza spowodowała, że śnieg praktycznie całkowicie zniknął.

Dowiedz się więcej na temat: Maryna Gąsienica-Daniel | Piotr Habdas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje