Kolejna operacja może zakończyć karierę Minga

Pod znakiem zapytania stoi dalsza kariera chińskiej gwiazdy NBA Yao Minga. 30-letni koszykarz Houston Rockets przeszedł kolejną operację stawu skokowego lewej nogi i nie zagra do końca obecnego sezonu.

W lipcu minionego roku Chińczyk, który zmaga się z kontuzją stopy od 2006 roku, zapowiadał, że jeśli w sezonie 2010/2011 nie odzyska pełnej sprawności, zakończy karierę.

Reklama

Ming w bieżących rozgrywkach zaledwie pięć razy pojawił się na boisku, a od 10 listopada był na liście kontuzjowanych.

"Rozważam wszystkie opcje, także tę o zakończeniu kariery. Niczego nie chcę przesądzać przed zakończeniem rehabilitacji. Wiem, że to będzie długi proces" - napisał Ming w oficjalnym oświadczeniu.

Chińczyk został wybrany przez "Rakiety" z numerem 1. w drafcie do ligi NBA w 2002 roku. W pierwszych trzech sezonach opuścił jedynie dwa spotkania i uzyskał status gwiazdy. Problemy zaczęły w sezonie 2005/2006 - infekcja dużego palca lewej stopy zmusiła go do opuszczenia 21 meczów, a pod koniec rozgrywek nabawił się pierwszego urazu stawu skokowego.

Uraz z stopy w meczu z Los Angeles Lakers w 2008 roku okazał się na tyle poważny, że siedmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd w sezonie 2009/2010 w ogóle nie pojawił się na parkiecie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | Houston Rockets

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama