Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans 112:119 w NBA

New Orleans Pelicans odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie NBA. "Pelikany" pokonały w niedzielę na wyjeździe Los Angeles Lakers 119:112.

Gości do zwycięstwa poprowadził Anthony Davis, który uzyskał double-double (27 punktów i 17 zbiórek).

DeMarcus Cousins zdobył 27 punktów, zebrał 11 piłek i miał osiem asyst, 19 "oczek" dołożył E'Twaun Moore, a po 14 Jrue Holiday i Ian Clark.

Najwięcej punktów dla "Jeziorowców" zdobył Jordan Clarkson (24), natomiast Lonzo Ball popisał się 13 asystami.

Koszykarze Minnesota Timberwolves pokonali na wyjeździe Oklahoma City Thunder 115:113. Zwycięstwo gościom zapewnił Andrew Wiggins, który trafił za trzy punkty równo z końcową syreną.

"Leśne Wilki" prowadziły przez większość spotkania, a ostatnią kwartę zaczynały wygrywając 88:75. Gospodarzom stratę udało się jednak zniwelować, kiedy do końca meczu pozostawało 29,4 s. Do remisu doprowadził Russell Westbrook, który 15 ze swoich 31 punktów zdobył w ostatnich pięciu minutach.

W kolejnej akcji dla Timberwolves trafił Karl-Anthony Towns (w całym meczu uzyskał 27 pkt oraz 12 zbiórek) i było 112:110 dla gości, a na zegarze pozostawało 8,9 s.

Piłka trafiła do Westbrooka, ale ten widząc, że nie ma szans na oddanie czystego rzutu poddł ją do Carmelo Anthony'ego. Pozyskany przed tym sezonem trzykrotny mistrz olimpijski trafił "za trzy".

Przyjezdnym z Minnesoty pozostało 4,7 s i nie mogli już wziąć przerwy na żądanie. Akcję musieli więc zaczynać spod własnego kosza. Taj Gibson cierpliwie czekał, aż któryś z jego kolegów uwolni się od obrońcy. Podał do Wigginsa, któremu opuszczenie własnej połowy ułatwił zasłoną Towns. 22-latek po przekroczeniu linii środkowej zdołał jeszcze zrobić trzy kroki i będąc na wprost kosza trafił na wagę zwycięstwa.

- Widziałem ile zostało mi czasu i starałem się podbiec tak blisko kosza, jak tylko to było możliwe. Wszystko w tej akcji zadziałało perfekcyjnie. Kiedy piłka opuściła moją dłoń, poczułem, że to idealny rzut - przyznał Wiggins, który w całym spotkaniu zdobył 27 pkt.

Wśród pokonanych drugim strzelcem po Westbrooku był Anthony - 23 pkt. Problemy ze skutecznością miał natomiast Paul George. Trafił sześć z 20 rzutów z gry i spotkanie zakończył z dorobkiem 14 pkt.