NBA: Chicago po dogrywce przegrało z Cleveland

W najciekawszym piątkowym meczu NBA Chicago Bulls przegrali po dogrywce z Cleveland Cavaliers 108:114.

Chicago przegrało ważny mecz, a kontuzji doznał Derrick Rose, który w drugiej kwarcie skręcił kostkę.

Rose wykonał rzut w kierunku kosza z wyskoku, przy stanie 40:48 w drugiej kwarcie i tak nieszczęśliwie wylądował, że utykając od razu opuścił parkiet. Początkowo wydawało się, że nic groźnego się nie stało i zawodnik wrócił do gry, zdobywając 20 pkt, ale ostatecznie, pod koniec III kwarty opuścił plac gry i już nie wrócił.

- Oczywiście, że teraz, tuż po meczu odczuwam ból kostki, ale wydaje się, że nie jest to groźny uraz. Uprawiając koszykówkę musisz się z takimi liczyć - opowiadał Rose.

Cleveland do wygranej poprowadził LeBrone James, który zdobył aż 36 pkt, miał też osiem zbiórek. Kyrie Irving dodał swoje 23 "oczka". Tak dobrze punktujących zawodników "Byki" nie miały w swoim składzie.

- W tym spotkaniu zrobiliśmy nie jeden, ale dwa kroki naprzód - powiedział LeBrone. - Mamy potencjał, możliwości, by być coraz lepszym. W Chicago daliśmy tego przykład.

Na cztery minuty przed końcem IV kwarty Bulls wyszli na prowadzenie 90:89. Na 47 s przed zakończeniem regulaminowego czasu gry prowadzili 98:93. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął James. Najpierw wykorzystał dwa rzuty wolne, a po chwili, po jego podaniu akcję trzypunktową zanotował Irving. W dogrywce James nie zwolnił tempa. Zdobył w niej pierwsze osiem punktów dla Cavaliers.

W Phoenix początek meczu nie zwiastował porażki Spurs. Goście w pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą 15 punktów i pozwolili Suns trafić w 12 minut tylko pięć rzutów z gry. Później jednak koszykarze trenera Jeffa Hornacka byli znacznie skuteczniejsi.

W drugiej połowie nie do zatrzymania był rezerwowy Isaiah Thomas. Mierzący zaledwie 175 cm rozgrywający zdobył w niej 18 ze swoich 23 punktów. To po jego rzucie na 3.33 min przed zakończeniem meczu Suns wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (88:87), którego już nie oddali.

"Wiem, że wielu oczekiwało iż wygramy wszystkie 82 mecze, ale wydaje mi się, że przed zakończeniem sezonu jeszcze nie raz zejdziemy z parkietu pokonani" - powiedział trener Spurs Gregg Popovich.

Trzeciej porażki w trzecim meczu doznali Los Angeles Lakers. Tym razem w derbowym pojedynku ulegli ekipie Clippers 111:118. Blake Griffin zdobył dla zwycięzców 39 pkt.

Najskuteczniejszy tej nocy był jednak Rudy Gay. Skrzydłowy Sacramento Kings uzyskał 40 pkt, a jego zespół pokonał we własnej hali Portland Trail Blazers 103:94.

2. Portland      1 1  .500

3. Minnesota     1 1  .500