Sixers pokonali Celtics. Kontuzja Iversona

Philadelphia 76ers pokonała Boston Celtics 96:91 w spotkaniu rozegranym we Fleet Center w Boston. Radość ze zwycięstwa przyćmiła wiadomość ze szpitala, która brzmiała: "Iverson nie zagra przez 4 do 6 tygodni."

Wszystko zaczęło się w pierwszej połowie, gdy po jednej z akcji Iverson złapał się za palec lewej ręki: - Zaraz po tym, powiedział mi, że ma chyba złamany palec, ale on wciąż grał i jeszcze zdobył kilka punktów, w tym dwie trójki - opowiadał po meczu Eric Snow.

Po pierwszej połowie, superstrzelca odwieziono do szpitala, gdzie po prześwietleniu okazało się, że ma złamany staw palca i będzie pauzował przez 4 do 6 tygodni. Oznacza to, że "Answer" może nie zagrać nawet w pierwszych meczach play off.

- Allen był teraz w najlepszej formie z wszystkich zawodników ligi - powiedział coach Larry Brown - Nie mam kim go zastąpić, ale musimy znaleźć jakies rozwiązanie. Już na początku sezonu graliśmy bez niego.

- To naprawdę wielkie nieszczęscie - dodał Snow - Facet pracował ciężko, aby wyjść z kontuzji na początku sezonu, aby znów stać się filarem naszej drużyny. Ma wielkie serce do gry. Musimy sobie dać radę bez niego i wygrywać spotkania właśnie dla Allena.

Iverson zakończył mecz z 22 punktami, trafiając 7 z 12 rzutów z gry, 3 z 5 za trzy oraz 5 z 6 wolnych.

Snow dodał 17 punktów, a Coleman 15 i to wystarczyło by pokonać Celtics.

Nie tylko Iverson doznał minionej nocy kontuzji. Wiele strachu napędził swoim kolegom Tracy McGrady. W drugiej kwarcie T-Mac został wzięty w kleszcze przez George'a Lyncha i ważacego ponad 105 kg Roberta "Tractor" Traylora. McGrady padł na parkiet i przez kilka minut się nie ruszał. Personel medyczny zwiózł go na noszach do szatni i odtransportowano go do Florida Hospital. Jeszcze nie wiadomo ile będzie pauzował, ale narzeka na mocne bóle pleców.

Bez McGrady'ego Orlando Magic przegrało z Charlotte Hornets 92:106.

Gracze Detroit Pistons popełnili 11 strat w trzeciej kwarcie meczu z Los Angeles Lakers i ulegli naporowi Shaquille O'Neal'a i Kobe Bryanta, przegrywając spotkanie 82:94. Lakers wygrali osiem spotkań z rzędu w Staples Center.

O'Neal zdobył 28 punktów trafiając 11 z 18 rzutów z gry. Bryant zakończył mecz z 18 oczkami i siedmioma zbiórkami.