Wygrana Bucks i 47 punktów Allena

Ray Allen ustanowił rekord zdobytych punktów w karierze, kończąc mecz swoich Bucks z Charlotte Hornets z 47 punktami na koncie.

Obrońca z Milwaukee trafił aż 10 razy za trzy punkty (14 prób), co jest nowym rekordem klubu. Zwycięstwo Bucks przybliża ich do zagwarantowania sobie miejsca w play off, ale ich rywale również wygrali swoje mecze. Toronto Raptors niespodziewanie pokonali najlepszy zespół Wschodu New Jersey Nets 101:82, a Indiana Pacers pokonała Washington Wizards 86:80. Walka o ostatnie dwa miejsca w play zapowiada się fascynująca.

Los Angeles Lakers przegrali 24. mecz w sezonie, ulegając w The Rose Garden miejscowym Trail Blazers po dwóch dogrywkach. Wielce emocjonujące spotkanie obejrzało 20 000 widzów. Bonzi Wells zdobył 33 punkty dla drużyny z Portland i był ojcem sukcesu. - Nie nienawidzę ich jak kibice, ale za to kocham z nimi wygrywać - powiedział po meczu Wells.

Najskuteczniejszym graczem Lakers był Shaquille O'Neal, który zdobył 36 punktów i zebrał 11 piłek. Kobe Bryant dodał 23 oczka, ale było to za mało by pokonać Blazers.

Mimo, że bez Allena Iversona Philadelphia 76 wygrywa swoje spotkania i pieczętując swoje miejsce w play off. Minionej nocy pokonali oni Orlando Magic dzięki dobrej grze Erica Snowa, który zdobył 22 punkty. Swoje 18 "oczek" dorzucił Dikembe Mutombo, który ozdobił swój występ 12 zbiórkami. Drużynie z Orlando nie pomogło 31 punktów Tracy McGrady'ego.

W Sacramento Nick Van Exel zdobył 14 ze swoich 27 punktów w czwartej kwarcie i Dallas Mavericks pokonali Kings 113:100. Tym samym została przerwana świetna seria Królów, 11 wygranych meczów z rzędu.