Nie podskoczą Wiśle?

- Myślę, że niejeden z rywali pomyśli sobie: Polonia i tak nam nie podskoczy. To też jest nasza szansa - przekonywał na łamach "Sportu" pomocnik Polonii Bytom Marcin Radzewicz przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków (godz. 20).

Polonia to ligowy "Kopciuszek", a Wisła jedzie do Bytomia po kolejne trzy punkty, które przybliżą ją do tytułu mistrza Polski. Miejsce w tabeli, punkty, klasa piłkarzy no i wysokość budżetu jednoznacznie przemawiają za "Białą Gwiazdą". Z drugiej jednak strony identycznie było przed tygodniem, kiedy to do Krakowa przyjechała Odra Wodzisław, a przecież wywiozła spod Wawelu punkt.

Reklama

Bytomianie zapowiadają, że łatwo broni nie złożą. - Wizyta Wisły zawsze działa nam na "psychę" - przyznał Radzewicz. - Od paru dni już sobie powtarzamy, że to tacy sami ludzie jak my.

Z kolei działacze obiecali im, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na ich kontach znajdzie się jedna z zaległych pensji.

Przed piątkowym meczem trener Wisły Maciej Skorża ma dylemat kogo wystawić na środku obrony za Clebera, który musi pauzować w trzech najbliższych meczach za brutalny faul podczas spotkania z Odrą. Kandydatów jest dwóch: Dariusz Dudka i Adam Kokoszka. Z kolei na lewym skrzydle krakowski szkoleniowiec musi zastąpić Marka Zieńczuka (nie zagra ze względu na kartki).

Przedstawiciele policji wizytowali wczoraj stadion przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu i wystawili pozytywną opinię o stanie bezpieczeństwa na obiekcie. Na trybunach będzie mogło zasiąść 6500 widzów (w tym 390 fanów Wisły).

Polonia Bytom - Wisła Kraków piątek, godz. 20

Przewidywane składy

Polonia: Pesković - Wojciechowski, Stano, Dziółka, Sokolenko - Wolański, Grzyb, Bażik, Przybylski, Radzewicz - Podstawek.

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Kokoszka, Głowacki, Piotr Brożek - Łobodziński, Cantoro, Sobolewski, Boguski - Paweł Brożek, Matusiak.

Sport/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Radzewicz | polonia | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje