10. wygrana Detroit Red Wings, zawieszony Luke Witkowski

Hokeiści Detroit Red Wings pokonali na swoim lodowisku Buffalo Sabres 3-1 w jednym z dwóch piątkowych meczów NHL. W składzie gospodarzy zabrakło Luke'a Witkowskiego, zawieszonego na dziesięć spotkań za niesportowe zachowanie.

"Czerwone Skrzydła" objęły prowadzenie tuż przed zakończeniem drugiej tercji po bramce Luke'a Glendeninga. W ostatniej do remisu doprowadził Ryan O'Reilly, ale gospodarze odpowiedzieli jeszcze dwoma golami, autorstwa Słowaka Tomasza Tatara i Dylana Larkina.

Reklama

Po raz pierwszy w tym sezonie zespół Red Wings odnotował dwie kolejne wygrane przed własną publicznością. Środowa potyczka z Calgary Flames (8-2) zostanie zapamiętana także z innego powodu. W trakcie gry doszło do bijatyki zawodników, a jednym z najbardziej agresywnych był Witkowski. Mimo że jeden z sędziów "odprowadził" go w kierunku ławki rezerwowych, ten postanowił wrócić na lód i dalej bić się z rywalami.

Władze ligi poinformowały, że Witkowski został zawieszony na 10 meczów, co oznacza, że straci ponad 40 tysięcy dolarów z pensji. W tym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach ekipy z Detroit, wcześniej grał w Tampa Bay Lightning.

W drugim piątkowym meczu także górą byli gospodarze - hokeiści Columbus Blue Jackets wygrali z New York Rangers 2-0, a na listę strzelców wpisali się Zach Werenski (34.) i Artemi Panarin (48.). Rosjanin rozegrał siedem spotkań przeciwko Rangers, w których uzyskał... siedem bramek.

Z kolei jego rodak Siergiej Bobrowski po raz 21. zachował czyste konto w NHL, broniąc 36 strzałów. Szwed Henrik Lundqvist zatrzymał 40, ale dwukrotnie krążek znalazł się w siatce nowojorczyków.

Tabele NHL

WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville20741068544
2.St. Louis211021058444
3.Winnipeg18951089241
4.Minnesota17113918837
5.Dallas18131969237
6.Chicago16115988537
7.Colorado151429610132
PACIFIC DIVISION
1.Los Angeles2093987343
2.Las Vegas20921079542
3.San Jose17103827137
4.Calgary16133919935
5.Anaheim14117869235
6.Vancouver14144839732
7.Edmonton131729310528
8.Arizona72257611819
EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
1.Tampa Bay23621177548
2.Toronto201211089441
3.Boston15104848234
4.Montreal141448710032
5.Detroit111378310229
6.Florida121559311029
7.Ottawa101378210327
8.Buffalo81866810622
METROPOLITAN DIVISION
1.Columbus20111948441
2.Washington201211059641
3.New Jersey1795959439
4.NY Islanders1712311411137
5.NY Rangers161231019235
6.Pittsburgh161439510635
7.Philadelphia13117898933
8.Carolina12117839331
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.
Dowiedz się więcej na temat: Detroit Red Wings

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje