45-letni Jaromir Jagr strzelił 13 gola w sezonie NHL

45-letni Jaromir Jagr zdobył trzynastą bramkę w sezonie, ale jego drużyna Florida Panthers u siebie przegrała z Minnesota Wild 4-7 w piątkowym meczu NHL.

Jagr strzelił gola w 32. minucie na 3-3 i takim wynikiem zakończyła się druga tercja. W ostatniej rywale uzyskali aż cztery bramki (dwie w końcowych 70 sekundach gry - obie do pustej bramki), przy jednej gospodarzy.

Reklama

Czeski weteran w tym sezonie zanotował już 13 trafień, do tego ma na koncie 23 asysty. Dorobek 36 punktów w 66 meczach daje mu 137. miejsce. Znacznie wyżej Jagr jest w tabelach wszech czasów NHL. Plasuje się na drugiej pozycji klasyfikacji kanadyjskiej (1904 pkt), trzeciej na liście strzelców (762 bramki) i piątej wśród zawodników z największą liczbą asyst (1142).

W każdej liderem jest legendarny Kanadyjczyk Wayne Gretzky.

W innym piątkowym spotkaniu broniący tytułu Pittsburgh Penguins na wyjeździe pokonali Edmonton Oilers 3:2 po karnych. Autorem decydującego trafienia był Phil Kessel.

Lista najlepszych strzelców w historii NHL:

 1. Wayne Gretzky     894 bramki

 2. Gordie Howe       801

 3. Jaromir Jagr      762

Czołówka klasyfikacji kanadyjskiej w historii NHL:

 1. Wayne Gretzky    2857 punktów (894 bramki+1963 asysty)

 2. Jaromir Jagr     1904 (762+1142)

 3. Mark Messier     1887 (694+1193)

Czołówka hokeistów z największą liczbą asyst:

 1. Wayne Gretzky    1963

 2. Ron Francis      1249

 3. Mark Messier     1193

 4. Ray Bourque      1169

 5. Jaromir Jagr     1142

Wyniki piątkowych meczów NHL:

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres   4-3

Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks   4-2

Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins    2-3 (po karnych)

St. Louis Blues - Anaheim Ducks          4-3

Florida Panthers - Minnesota Wild        4-7

Tabele NHL

WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.St. Louis21921048144
2.Nashville19741028542
3.Winnipeg18851078741
4.Dallas18131969237
5.Minnesota16113898835
6.Chicago15115938435
7.Colorado141429410030
PACIFIC DIVISION
1.Los Angeles2093987343
2.Las Vegas19921059440
3.San Jose16103796935
4.Calgary16123899635
5.Anaheim13117839133
6.Vancouver14144839732
7.Edmonton131629310128
8.Arizona72157511419
EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
1.Tampa Bay22621137446
2.Toronto201111089241
3.Boston1594817734
4.Montreal13144859930
5.Florida121459210829
6.Detroit111378310229
7.Ottawa101378210327
8.Buffalo81766710422
METROPOLITAN DIVISION
1.Columbus19111888039
2.Washington191211009339
3.New Jersey1794949238
4.NY Islanders1711311010537
5.NY Rangers161231019235
6.Pittsburgh161339410435
7.Philadelphia12117878831
8.Carolina12117839331
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.
Dowiedz się więcej na temat: Jaromir Jagr | NHL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje