Aleksander Owieczkin zdobył już ponad 1000 punktów w NHL

Aleksander Owieczkin przekroczył granicę 1000 punktów w NHL. Hokeista Washington Capitals dokonał tego w wygranym meczu z z Pittsburgh Penguins 5-2.

Rosjanin przystępował do niego z dorobkiem 999 punktów. W środę strzelił dwa gole i teraz ma na koncie 1001.

Reklama

- Myślałem przed meczem, jak każdy tutaj, że byłoby miło osiągnąć granicę 1000 punktów w meczu domowym - powiedział Owieczkin.

- To dla mnie wspaniały moment, naprawdę niezwykły - dodał.

Rosjanin został 84. hokeistą w historii, który zdobył 1000 punktów w NHL, a 37., który zrobił to w jednym klubie. Dokonał tego w 880. meczu.

Oprócz Owieczkina duży wkład w zwycięstwie Capitals nad Pinguins mieli Nicklas Backstroem, który strzelił gola i zaliczył trzy asysty, w tym obie przy trafieniach Rosjanina, oraz T.J. Oshie, który również miał trzy asysty.

Wyniki środowych meczów NHL:

Calgary Flames - San Jose Sharks             3-2

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins    5-2

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens           4-7

New York Islanders - Florida Panthers        1-2

Tabele NHL

WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.St. Louis1651785833
2.Winnipeg1253675627
3.Nashville1262656026
4.Dallas1191616223
5.Chicago1082615322
6.Colorado1081666521
7.Minnesota983595521
PACIFIC DIVISION
1.Los Angeles1272645026
2.Las Vegas1261685825
3.Calgary1280626324
4.Anaheim1073585623
5.Vancouver1083565923
6.San Jose1081474421
7.Edmonton7122537216
8.Arizona5153588613
EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
1.Tampa Bay1532805232
2.Toronto1480806728
3.Detroit1083635823
4.Ottawa856626222
5.Boston874515720
6.Montreal8122527718
7.Florida7112617216
8.Buffalo5124487414
METROPOLITAN DIVISION
1.New Jersey1253676327
2.Columbus1371625327
3.Pittsburgh1183597525
4.NY Islanders1172736624
5.Washington11101627023
6.Carolina964575322
7.NY Rangers1092666722
8.Philadelphia894586120
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.

Ty też możesz pomóc! Czekamy na Twoje wsparcie na pomagam.interia.pl!

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Owieczkin | Washington Capitals

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje