Dwa gole i cztery asysty Crosbyego w meczu z Islanders

Sidney Crosby rozegrał fenomenalny mecz i poprowadził Pittsburgh Penguins do zwycięstwa z New York Islanders 6-4. Kapitan "Pingwinów" strzelił dwie bramki, a przy czterech asystował.

Piątym w karierze hat-trickiem popisał się Jewgienij Małkin. Najlepszy hokeista ubiegłorocznych play offów wszystkie gole zdobył podczas gry w przewadze. - Nie myślę o strzelaniu bramek. Po prostu chcę grać swoje i pomagać swoim partnerom z formacji - przekonywał Rosjanin.

Penguins wreszcie pokazali, że potrafią strzelać gole w przewadze - czterokrotnie wykorzystali osłabienie rywali. - Doda nam to pewności siebie. Ciężko pracowaliśmy nad tym elementem, ale wciąż jest jeszcze co poprawiać - przyznał Crosby.

Spotkanie było bardzo zacięte. Gospodarze prowadzili w 18. minucie 3-0, ale w 8. minucie trzeciej tercji po golu Richarda Parka "Wyspiarze" doprowadzili do remisu 4-4. Końcówka należała jednak do Małkina. Najpierw w 52. minucie odzyskał prowadzenie dla "Pingwinów", a 30 sekund przed końcem trafił do pustej bramki.

33. zwycięstwo odnieśli hokeiści San Jose Sharks, którzy pokonali Los Angeles Kings 5-1. "Rekiny" z 74 punktami są najlepszą ekipą w NHL. Kolejne dwa gole strzelił Patrick Marleau. Kanadyjski center ma już na koncie 34 bramki, tylko cztery mniej od własnego rekordu sezonu w NHL.

Hokeiści Washington Capitals pokonali ubiegłorocznych finalistów Pucharu Stanleya Detroit Red Wings 3-2. Gościom udało się zneutralizować lidera Capitals Aleksandra Owieczkina - przez 22 minuty, jakie spędził na lodzie nie oddał nawet strzału. "Czerwone Skrzydła" ostrzeliwały bramkę rywali 46 razy (Capitals tylko 23), ale świetny mecz rozegrał Jose Theodore.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1-5

Dowiedz się więcej na temat: NHL | mecz | Pittsburgh | Pittsburgh Penguins | bramki | capitals | gole