NHL. Debiut Aleksandra Owieczkina w roli dostawcy pizzy

Słynny rosyjski hokeista Aleksander Owieczkin (Washintgon Capitals) zadebiutował w roli... dostawcy pizzy. Na charytatywną pracę poświęcił cały dzień, a zebrane środki wspomogą fundację "Make-A-Wish", która pomaga w leczeniu ciężko chorych dzieci.

Nie wszyscy, którzy zamówili pizzę, rozpoznali w dostawcy gwiazdora NHL, trzykrotnie wybranego najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) sezonu. Tak było np. w przypadku opiekunki dzieci - bez mrugnięcia oka odebrała pizzę, a gdy powiedziano jej kim jest dostawca, przyznała, że nie interesuje się sportem.

Reklama

Najbardziej spontanicznie zareagowała rodzina z dwójką dzieci. I nic dziwnego, bo jeden z małych chłopców był ubrany w koszulkę waszyngtońskiego klubu.

31-letni Owieczkin jest 84. hokeistą w historii ligi NHL, który przekroczył w granicę 1000 punktów. Jednocześnie dopiero 37. zawodnikiem, który osiągnął to występując w jednej drużynie. Został wybrany przez Capitals z pierwszym numerem w drafcie w 2004 roku. Obecny sezon jest jego 12. za oceanem.

Na punktowy - 1020 - dorobek, uzyskany w 902 meczach, składają się obecnie 552 gole i 468 asyst. Owieczkin jest czwartym Rosjaninem, który uzyskał ponad 1000 punktów. Dołączył do Siergieja Fiedorowa, Aleksandra Mogilnego i Aleksieja Kowaliowa.

Dowiedz się więcej na temat: NHL | Aleksander Owieczkin | Washington Capitals

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje