NHL. Mistrzowie przełamali się po trzech porażkach

Po trzech kolejnych porażkach, broniący Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins w końcu odnieśli zwycięstwo w lidze NHL. W sobotę pokonali na wyjeździe Arizona Coyotes 4:2.

W drugiej tercji goście prowadzili 2:0, ale w połowie trzeciej był już remis 2:2. Później spotkanie było wyrównane i wszystko wskazywało na to, że dojdzie do dogrywki. Jednak gdy zegar pokazywał 19.45, prowadzenie "Pingwinom" przywrócił Olli Maatta, a po kolejnych dziewięciu sekundach gry, gdy gospodarze grali bez bramkarza, wynik ustalił Sidney Crosby.

Klub z Pittsburgha ma bilans 17 zwycięstw i 14 porażek i jest ósmy w Konferencji Wschodniej. "Kojoty" poniosły dziewięć porażek w ostatnich 10 spotkaniach i zajmują ostatnią lokatę na zachodzie.

Liderzy Konferencji Zachodniej Nashville Predators odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Calgary Flames, nie tracąc nawet bramki - 2:0. Bramkarz Pekka Rinne obronił 32 strzały, a z czystego konta cieszył się po raz 46. w karierze.

"Nie dokonałem tego bez pomocy. Na początku meczu rywale przeprowadzili kilka niezłych akcji, a ja parę razy źle odbiłem krążek, na szczęście koledzy byli blisko i ratowali mnie z opresji. Chyba cztery razy pomogła mi też poprzeczka" - przyznał fiński bramkarz.

To drugie z rzędu spotkanie Predators bez straconej bramki. Dwa dni wcześniej 46 strzałów hokeistów Edmonton Oilers obronił drugi z bramkarzy klubu z Nashville Juuse Saros.

Zwycięstwo odniosła także pierwsza w Konferencji Wschodniej drużyna Tampa Bay Lightning, która w Denver pokonała Colorado Avalanche 6:5. To siódma z rzędu wygrana zespołu z Florydy.

Wyniki sobotnich meczów hokejowej ligi NHL:

Calgary Flames - Nashville Predators        0:2

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning    5:6

Washington Capitals - Anaheim Ducks         3:2 po dogr.

Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins       2:4

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:1

St. Louis Blues - Winnipeg Jets             2:0

Ottawa Senators - Montreal Canadiens        3:0

New York Islanders - Los Angeles Kings      4:3 po dogr.

Philadelphia Flyers - Dallas Stars          2:1 po dogr.

Boston Bruins - New York Rangers            2:3 po dogr.

5. Chicago      16 11 5    98  85  37

6. Minnesota    17 12 3    93  91  37