Penguins walczą o play off

Mimo feralnej kontuzji biodra Mario Lemieux, która wykluczyła go z gry do końca sezonu, Pittsburgh Penguins nie składają broni i zaciekle walczą o miejsce w ósemce premiowane grą w play off.

"Pingwiny" po dramatycznym meczu ograły Florida Panthers 6:5, a zwycięską bramkę zdobył w czwartej minucie dogrywki niezawodny Aleksiej Kowaliew, dla którego było to już 25. trafienie w sezonie. Wcześniej rosyjski bohater zespołu z Pittsburgha jeszcze raz pokonał Roberto Luongo i asystował przy kolejnym golu. Ekipa Krzysztofa Oliwy wciąż zajmuje ostatnie miejsce w Atlantic Division, ale dorobek 60 punktów daje już pospołu z Washington 10. miejsce w Konferecji Wschodniej. Polak nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę rywali, ale wdał się w bójkę za co powędrował na ławkę kar.