Predators w finale Konferencji Zachodniej, Oilers rozbili Ducks

Hokeiści Nashville Predators po raz pierwszy w historii awansowali do finału Konferencji Zachodniej NHL. "Drapieżniki" wygrały serię z St. Louis Blues 4-2.

W niedzielę ekipa z Nashville wygrała na własnym lodowisku 3-1.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy już w trzeciej minucie, po trafieniu Paula Stastny'ego, objęli prowadzenie.

Potem jednak świetnie w bramce spisywał się Pekka Rinne. Fin nie dał się więcej pokonać, broniąc 23 strzały rywali.

Do wyrównania doprowadził Roman Josi w 21. minucie.

Prowadzenie Predators dał Ryan Johansen w 44. minucie, a wynik spotkania ustalił w 59. Calle Jarnkro, trafiając do pustej bramki. Jednym z asystentów był Rinne.

"Drapieżniki" awansowały więc do finału Konferencji Zachodniej. To największy ich sukces w 19-letniej historii klubu.

W finale Konferencji Zachodniej zespół z Nashville zagra albo z Edmonton Oilers, albo z Anaheim Ducks. Po sześciu meczach jest remis 3-3.

W niedzielę "Nafciarze" nie dali jednak szans rywalom, wygrywając na własnym lodowisku 7-1.

Pięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył Leon Draisaitl, a cztery Mark Letestu.

Ekipa z Kanady zwycięstwo zapewniła sobie już praktycznie w pierwszej tercji, po której prowadziła 5-0.

Po dwa gole strzelili w niej Draisaitl (trzecia i ósma minuta) i Letestu (12. i 19., w przewadze), a jednego Zack Kassian (dziewiąta minuta).

Wynik spotkania został ustalony w drugiej tercji. W 21. minucie na 6-0 podwyższył Anton Slepyszew, w 29. honorowe trafienie zaliczył Rickard Rackell, a w 36. hat-tricka "ustrzelił" Draisaitl, kiedy jego drużyna grała w przewadze.

Decydujące spotkanie serii w środę w Anaheim.

Ducks byli eliminowani z czterech poprzednich Pucharów Stanleya, przegrywając siódmy mecz u siebie.