Toronto Maple Leafs pokonały Detroit Red Wings 6-3

Hokeiści Toronto Maple Leafs, jak przystało na najlepszy zespół NHL w tym sezonie, pokonali na własnym lodowisku Detroit Red Wings 6-3.

Gospodarze cztery gole strzelili po pięciu pierwszych uderzeniach w meczu, praktycznie już po pierwszej tercji zapewniając sobie zwycięstwo.

W szóstej minucie na 1-0 strzelił Nazem Kadri, w siódmej podwyższył Zach Hyman.

"Czerwone Skrzydła" odpowiedziały trafieniem Henrika Zetterberga w 13. minucie, ale potem goście dostali dwa kolejne ciosy.

W ciągu 40 sekund najpierw bramkę zdobył Auston Matthews (16. minuta), a potem Connor Brown (17.).

Ekipa z Detroit walczyła jeszcze w drugiej tercji, kiedy gole strzelili Tomasz Tatar w 28. minucie i Jonathan Ericsson w 29.

Nadzieje gości na coś więcej rozwiał w 33. minucie Morgan Rielly, wykorzystując okres gry w przewadze.

Wynik spotkania ustalił William Nylander w 57. minucie.

"Klonowe Liście" z 12 punktami są najlepszym zespołem NHL w tym sezonie.

Po raz 1500. w NHL zagrał 38-letni Patrick Marleau. Po 20 latach występów w San Jose Sharks, dwukrotny mistrz olimpijski (2010, 2014) latem przeniósł się do Toronto. W historii rozgrywek tylko 18 hokeistów osiągnęło tę granicę meczów.

Szwed Adrian Kempe (Los Angeles Kings) trzy razy wpisał się na listę strzelców w środowym meczu ligi NHL z Montreal Canadiens (5-1). Potrzebował na to ledwie 10 minut i 50 sekund. To pierwszy hat-trick 21-letniego hokeisty w karierze.

Kempe zdobył bramki w 48., 57. i 59. minucie.

Zespół Canadiens prowadził po bramce Paula Byrona w 11. minucie, ale pod koniec pierwszej tercji wyrównał Michael Cammalleri. Na kolejne trafienie kibice musieli poczekać pół godziny. W ostatnich 12 minutach spotkania gospodarze uzyskali aż cztery bramki (jedna znów autorstwa 35-letniego Cammallerego).

5.Colorado26316150-13055
6.Minnesota25517138-13355