Zwycięstwo Flyers w New Jersey

Prowadzący w Atlantic Division Philadelphia Flyers pokonali w New Jersey tamtejszych Devils 1:0 w jednym ze środowych spotkań National Hockey League.

Simon Gagne zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla gości w 8. minucie drugiej tercji, a golkiper Flyers Roman Cechmanek zachował czyste konto, broniąc 22 strzały jakie "Diabły" odpaliły w jego stronę. Bramkarz miejscowych John Vanbiesbrouck również zaliczył świetny mecz i obronił 31 strzałów, ale nie uchroniło to jego drużyny przed porażką.

Pittsburgh Penguins ulegli na własnym lodzie w Mellon Arena Los Angels Kings 4:5, a w składzie ekipy gospodarzy zabrakło Krzysztofa Oliwy. "Pingwiny" przegrywały już 2:5, ale w trzeciej tercji udało im się zmniejszyć rozmiary porażki dzięki trafieniom Laukkanena i Kovaleva. Wczęsniej na listę strzelców w zespole z Pittsburgha wpisali się Laukkanen (dwa gole w tym meczu) i Hrdina, po którego uderzeniu w 5. minucie I tercji Penguins objęli prowadzenie. Bramki dla zwycięzców zdobyli Allison, Eloranta, Deadmarsh, Modry i Laperriere.