1. liga. GKS Katowice - Ruch Chorzów 1-2

Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe z GKS Katowice 2-1 w meczu 14. kolejki I ligi. W drugiej połowie derby zostały przerwane na kilka minut z powodu rac odpalonych przez kibiców gospodarzy.

Pierwsza połowa należała do "Niebieskich", którzy udokumentowali dobrą grę dwoma golami. Już w 7. minucie Vilim Posinković oddał zaskakujący strzał z dystansu i przelobował bramkarza GKS-u.

W 39. minucie chorzowianie przeprowadzili szybki atak, który wykończył Michał Walski.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, żeby odrobić straty. W 74. minucie kontaktową bramkę zdobył Armin Czerimagić. Chwilę później kibice GKS-u odpalili race i gęsty dym utrudniał widoczność. Sędzia przerwał spotkanie na kilka minut.

Katowiczanie do końca walczyli o choćby jeden punkt, ale wynik nie uległ już zmianie.

Oba zespoły zmierzyły się w ligowym meczu po 14-letniej przerwie.

GKS Katowice - Ruch Chorzów 1-2 (0-2)