Urban zamienił Sandecję na Piasta

Rudolf Urban to drugi piłkarz, który w końcówce roku wzmocnił zespół Piasta Gliwice. Zawodnik dziś po południu złożył podpis pod 2,5-letnim kontraktem. - Cieszę się z tego powodu - powiedział pomocnik, który ostatnio grał w Sandecji Nowy Sącz.

- W Gliwicach panuje bardzo dobra atmosfera. Wszyscy liczą na awans, a w tle trwa budowa nowoczesnego stadionu, chciałbym zagrać na nim w ekstraklasie - deklaruje nowy nabytek.

Reklama

- To jeden z najlepszych środkowych pomocników aktualnie grających w I lidze. Wiemy, że interesowały się nim również kluby z Ekstraklasy, ale zdecydował się na grę u nas z czego bardzo się cieszymy - komentuje pozyskanie tego doświadczonego gracza Janusz Bodzioch, menedżer Piasta.

Rudolf Urban ma 30 lat, jest wychowankiem słowackiego klubu FC Košice. Od początku swojej seniorskiej kariery grywał w czołowych klubach ligi słowackiej, czeskiej i węgierskiej. Rozegrał w nich ponad 200 spotkań. Słowak do Nowego Sącza trafił poprzedniej zimy. Z miejsca stał się jednym z filarów zespołu. - To piłkarz o ekstraklasowych umiejętnościach - przekonywał jeszcze niedawno były już trener Sandecji, Dariusz Wójtowicz. Sam zawodnik nie ukrywa, że chciałby jeszcze zagrać na wyższym poziomie niż obecnym, a gra w Piaście daje mu taką możliwości.

Podopieczni Marcina Brosza zajmują po rundzie jesiennej trzecią lokatę, a do miejsca dającego awans tracą tylko trzy punkty. Tuż po zakończeniu rozgrywek trenerzy Piasta podkreślali, że priorytetem jest pozyskanie w przerwie zimowej napastnika i środkowego pomocnika. Plan ten został już wykonany (przyszedł też Krzysztof Chrapek z Lecha), ale jak informuje Janusz Bodzioch niewykluczone, że jeszcze jeden piłkarz trafi do Piasta, nie będzie to jednak już w tym roku.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę pierwszej ligi

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: zawodnik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje