Rok Elsner piłkarzem Śląska

Rok Elsner został nowym nabytkiem Śląska Wrocław. Słoweniec podpisał z wrocławskim klubem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata. 24-letni zawodnik w drużynie ze stolicy Śląska będzie występował na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy.

- Mamy nadzieję, że zatrudnienie Roka będzie dobrym strzałem. Cieszę się, że udało nam się go do nas przekonać. Umowa będzie ważna do końca czerwca, ale jeśli będziemy zadowoleni z usług Roka, prolongujemy kontrakt o kolejne dwa lata - powiedział Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Reklama

- Cieszę się, że jeszcze przed świętami udało nam się sfinalizować ten transfer, który jest efektem naszej działalności skautingowej na Bałkanach. To zawodnik uniwersalny. Trener Lenczyk będzie mógł go wystawiać zarówno na pozycji środku pomocy jak i na środku obrony. Mamy nadzieję, że będzie godnie reprezentował nasz zespół - dodał Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Elsner pomimo wielu występów wielu w młodzieżowych reprezentacjach Słowenii, posiada również obywatelstwo francuskie. Jest wychowankiem OGC Nice, czterokrotnego mistrza Francji. W przeszłości występował również w takich drużynach jak SV Wełen (3 liga niemiecka), NK Interblock (1 liga słoweńska), Al. Arabi (1 liga kuwejcka), czy FK Haugesund (1 liga norweska).

- Wychowałem się we Francji. Wyniosłem stamtąd umiejętności techniczne. Nie unikam jednak także futbolu fizycznego, z którym spotkałem się chociażby grając w Norwegii - oznajmił nowy nabytek Śląska.

- Chciałbym podziękować członkom zarządu za to, że postawili na mnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł występować na nowopowstającym stadionie we Wrocławiu. Obiecuję, że będę starał się osiągnąć ze Śląskiem jak najlepsze rezultaty. Wiem, że ambicje tego zespołu sięgają bardzo wysoko, a kibice mają wysokie wymagania. Postaram się ich nie zawieść - dodał Słoweniec, który będzie występował na boisku z numer 29.

Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | zawodnik | Śląsk Wrocław | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje