Jose Mourinho: Ajax nie powinien grać w Lidze Europejskiej

Menedżer Manchesteru United podgrzewa atmosferę przed finałem Ligi Europejskiej z Ajaksem Amsterdam (środa, godz. 20.45 w Sztokholmie). Portugalczyk stwierdził, że rywali w ogóle nie powinno być w tych rozgrywkach.

Liga Europejska - zobacz wyniki, strzelców, składy

Reklama

Ajax grał w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i odpadł przegrywając dwumecz z FK Rostów (1-1 i 1-4). Trafił jednak do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej. Taki system nie podoba się portugalskiemu trenerowi.

"Oni są zespołem z Ligi Mistrzów i przyszli z Ligi Mistrzów. Zawsze byłem przeciwny temu. Uważam, że żaden zespół nie powinien występować w dwóch europejskich rozgrywkach w trakcie jednego sezonu" - dowodził Mourinho.

"Jestem zdania, że jeśli zespół występuje w Lidze Mistrzów i nie wywalczy później awansu do kolejnej rundy, to powinien odpaść" - powiedział Mourinho.

"Liga Europejska jest dla zespołów, które były w niej od początku, tak jak my. Zakończyliśmy sezon ligowy na piątym miejscu i dlatego trafiliśmy do Ligi Europejskiej" - tłumaczył utytułowany trener.

Menedżer Manchesteru United podkreślił przy tym, że docenia klasę Ajaksu. "Nie wiem, dlaczego dziwicie się, że Ajax awansował do finału. Wiek piłkarzy nie ma znaczenia. Ważne są umiejętności. Uważam, że Ajax dokonał dobrych inwestycji w odpowiednim momencie" - powiedział Mourinho, chwaląc jakość szkolenia i skauting klubu z Amsterdamu.

MZ

Dowiedz się więcej na temat: Jose Mourinho | Manchester United | Ajax Amsterdam | Liga Europejska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje