"Barca groźna bez Ronaldinho"

W 1/4 finału Ligi Mistrzów Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się ze słynną Barceloną. "Jestem optymistą przed tym meczem" - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" były kapitan Schalke Tomasz Wałdoch.

"Niemcy mają spore szanse przed spotkaniem z Barceloną. Schalke nie ma w tym meczu nic do stracenia, dlatego zagra otwartą piłkę, będzie starało się zaatakować, zastosuje pressing na całym boisku" - stwierdził Wałdoch.

Reklama

"Podopieczni Mirko Slomki nie mogą dopuścić Barcelony do rozgrywania piłki, bo jeżeli oni będą mieli zbyt dużo miejsca, to może się to źle dla nas skończyć. A najważniejsze to nie stracić gola w tym spotkaniu, co może się udać, bo Schalke gra w tym sezonie o wiele lepiej w defensywie niż w ofensywie. Może nie jest to gra zbyt ładna, ale skuteczna, co pokazał choćby dwumecz z Porto" - podkreślił były reprezentant Polski.

"Ronaldinho na pewno jest jednym z najgroźniejszych zawodników Barcy, ale bez niego hiszpański zespół jest równie groźny, w końcu Katalończycy nie opierają całej gry na tym jednym zawodniku. Na początku fazy grupowej Schalke prezentowało się słabo, ale z meczu na mecz gra coraz lepiej i sam jestem ciekawy, czy będzie potrafiło uzyskać korzystny wynik, który postawi je w dobrej sytuacji przed rewanżem" - zakończył Wałdoch.

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | ronaldinho

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje