Borussia - APOEL 1-1. Wielka frustracja w Dortmundzie

Cztery mecze, zero zwycięstw i brak realnych szans na wyjście z grupy Ligi Mistrzów - to sytuacja Borussii Dortmund po wczorajszym remisie 1-1 u siebie z APOEL-em Nikozja.

Borussia objęła prowadzenie w 29. minucie po bramce Raphaela Guerreiro, ale sześć minut po przerwie wyrównał Mickael Pote.

Dwa remisy z Cypryjczykami to jedyne punkty BVB w Lidze Mistrzów. Do tego doszły porażki z Tottenhamem Hotspur i Realem Madryt.

Remis u siebie z APOEL-em był wielkim rozczarowaniem dla piłkarzy i fanów Borussii.

- Rozumiem frustrację. Musimy wygrywać z takimi zespołami - powiedział po meczu trener dortmundczyków Peter Bosz po tym, jak kibice "wybuczeli" jego zespół.

- To bardzo trudna sytuacja. Razem w to weszliśmy i musimy znaleźć wyjście - dodał szkoleniowiec Borussii.

By wyjść z grupy zespół z Dortmundu musiałby pokonać Tottenham i Real i liczyć, że "Królewscy" nie poradzą sobie z APOEL-em. Tottenham ma już pewny awans, Real jest o krok od fazy pucharowej.

Liga Mistrzów: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz