Liga Mistrzów w sezonie 2000/2001

Już jutro odbędą się pierwsze mecze nowej edycji najważniejszego z europejskich pucharów - Ligi Mistrzów. Warto więc przyjrzeć się jak wyglądać będą kwalifikacje do jakże prestiżowych rozgrywek.

Pierwsza runda kwalifikacji (12 i 19 lipca):

Reklama

KI Klaksvik (Wyspy Owcze) - Crvena Zvezda Belgrad (Jugosławia)

TNS Llansantffraid (Walia) - Levadia Maardu (Estonia)

Sloga Jugosmagnat Skopje (Macedonia) - Shelbourne FC (Irlandia)

FC Birkirkara (Malta) - KR Reykjavik (Islandia)

Żalgiris Kowno (Litwa) - NK Brotnjo Citluk (Bośnia i Hercegowina)

SK Tirana (Albania) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia)

Szirak Gjumri (Armenia) - BATE Borysów (Białoruś)

HaKa Valkeakoski (Finlandia) - Linfield FC (Irlandia Płn)

Skonto Ryga (Łotwa) - SC Szamkir (Azerbejdżan)

F91 Dudelange (Luksemburg) - Lewski Sofia (Bułgaria)

Druga runda kwalifikacji (26 lipca i 2 sierpnia):

10 zwycięzców z pierwszej rundy i 18 zespołów zakwalifikowanych automatycznie: Slavia Praga (Czechy), Sturm Graz (Austria), Broendby Kopenhaga (Dania), Hajduk Split (Chorwacja), Besiktas

Stambuł (Turcja), FC Szachtar Donieck (Ukraina), Rosenborg Trondheim (Norwegia), Anderlecht Bruksela (Belgia), Helsingborgs (Szwecja), HOOP Polonia Warszawa (Polska), Glasgow Rangers

(Szkocja), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Dunaferr Dunaujvaros (Węgry), Inter Bratysława (Słowacja), Anorthosis Famagusta (Cypr), Torpedo Kutaisi (Gruzja), Hapoel Tel Awiw (Izrael), Teatanic Maribor (Słowenia)

Trzecia runda kwalifikacji (8/9 sierpnia i 22/23 sierpnia):

14 zwycięzców z drugiej rundy i 18 zespołów zakwalifikowanych automatycznie: AC Milan, Inter Mediolan (Włochy), FC Valencia (Hiszpania), Hamburger SV, TSV 1860 Monachium (Niemcy), Olympique Lyon (Francja), Feyenoord Rotterdam (Holandia), Leeds United (Anglia), Lokomotiw Moskwa (Rosja), Panathinaikos Ateny (Grecja), FC Porto (Portugalia), Sparta Praga (Czechy), Tirol Innsbruck (Austria), Herfoelge BK (Dania), Dinamo Zagrzeb (Chorwacja), Galatasaray Stambuł (Turcja), Dynamo Kijów (Ukraina), FC St Gallen (Szwajcaria).

Runda zasadnicza (od 19/20 września do 7/8 listopada):

16 zwycięzców z trzeciej rundy i 16 zespołów zakwalifikowanych automatycznie: Real Madryt, Deportivo La Coruna, FC Barcelona (Hiszpania), Lazio Rzym, Juventus Turyn (Włochy), Bayern Monachium, Bayer Leverkusen (Niemcy), AS Monaco, Paris Saint Germain (Francja), PSV Eidhoven, SC Heerenveen (Holandia), Manchester United, Arsenal Londyn (Anglia), Spartak Moskwa (Rosja), Olympiakos Pireus (Grecja), Sporting Lizbona (Portugalia).

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | liga | Liga Mistrzów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje