2. liga: Łęczna-Lubin i Świt-Garbarnia w barażach

Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 w meczu ostatniej kolejki 2. ligi piłkarskiej, zapewniając sobie tym samym udział w barażach o ekstraklasę.

Rywalem Górnika będzie Zagłębie Lubin. W drugiej parze barażowej zagrają Świt Nowy Dwór Mazowiecki z Garbarnią Szczakowianka Jaworzno.

Reklama

Gospodarzami pierwszych spotkań będą drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego i Łęcznej.

Zobacz końcową tabelę 2. ligi

Wyniki 34. kolejki 2. ligi piłkarskiej:

Górnik Łęczna - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)

Bramki: Andrij Griszczenko dwie (68, 72-karny). Żółte kartki: Wojciech Jarzynka, Piotr Jaroszyński, Grzegorz Skwara (Górnik), Michał Karwan (Świt). Widzów 3 000.

Stal Stalowa Wola - GKS Bełchatów 0:3 (0:2).

Bramki: Piotr Szarpak dwie (8, 27), Jacek Kuranty (75). Widzów 750.

RKS Radomsko - Tłoki Gorzyce 1:3 (1:3).

Bramki: dla RKS - Marcin Folc (36); dla Tłoków - Marcin Pacuła dwie (3, 22), Piotr Plewnia (21). Żółte kartki: Artur Lamch (RKS), Krzysztof Petrykowski, Maciej Michniewicz i Marek Kusiak (Tłoki). Widzów 800.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Hetman Zamość 4:0 (2:0).

Bramki: Janusz Dziedzic (9), Paweł Magdoń (17), Przemysław Kaźmierczak (62), Hubert Robaszek (88). Żółta kartka: Mariusz Pliżga (Hetman). Widzów 400.

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2 (0:1).

Bramki: Radosław Kardas (41), Sessou Kossi (74). Żółte kartki: Michał Białek i Bartłomiej Grzelak (ŁKS). Widzów 400.

MC Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polar Wrocław 1:1 (0:0).

Bramki: dla Podbeskidzia - Grzegorz Bogdan (60); dla Polaru - Łukasz Augustyniak (63). Żółta kartka: Wojciech Ogórek (Polar). Widzów ok. 3 500.

Aluminium Konin - Górnik Polkowice 1:1 (1:1).

Bramki: dla Aluminium - Grzegorz Bała (10); dla Polkowic - Tomasz Urbaniak (45). Żółta kartka: Marcin Gadomski (Aluminium). Widzów ok. 800.

Arka Gdynia - Ruch Radzionków 2:2 (2:2).

Bramki: dla Arki - Marcin Józefowicz (18), Rafał Murawski (34); dla Ruchu - Hubert Jaromin dwie (12, 45-karny). Żółte kartki: Artur Serocki (Arka), Daniel Kołodziejski (Ruch). Widzów: 800.

Śląsk Wrocław - Stasiak Ceramika Opoczno 1:3 (1:2)

Bramki: dla Śląska - Marek Kowalczyk (35); dla Ceramiki - Marcin Kośmicki (23), Waldemar Przysiuda (26), Marcin Wachowicz (90). Żółta kartka: Jakub Małecki (Śląsk). Widzów 500.

Terminarz meczów barażowych:

Świt Lukullus Nowy Dwór Maz. - Garbarnia Szczakowianka Jaworzno 14 czerwca (sobota) - godzina 17.30

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 15 czerwca (niedziela) - godzina 18.00

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 21 czerwca (sobota) - godzina 17.00

Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - Świt Lukullus Nowy Dwór Maz. 22 czerwca (niedziela) - godzina 17.00

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje