2. liga: Zagłębie i Bełchatów z kompletem punktów

Po 2. kolejce drugiej ligi piłkarskiej trzy zespoły mają na koncie komplet punktów. Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin i GKS Bełchatów wygrały swoje spotkania i otwierają stawkę drugoligowej tabeli.

W Lubinie były pierwszoligowiec pokonał Aluminium Konin 1:0 po bramce Krzysztofa Kazimierczaka w 52. minucie.

Bełchatowianie pokazali swoją siłę w Gorzycach, strzelając Tłokom 4 bramki, mimo że od 9. minuty przegrywali po bramce Marka Kusiaka. Już schodząc na przerwę GKS prowadził 2:1 po bramkach Chmiesta i Popka. W drugiej części gry kolejne dwa gole dołożyli Patalan i Szarpak i Bełchatów odniósł zwycięstwo 4:1.

Pierwszej porażki doznała w 2. lidze Cracovia. "Pasy" uległy w Opocznie miejscowej Ceramice 0:2. Oba zespoły kończyły mecz w "10", gdyż czerwonymi kartkami zostali ukarani Michał Świstak (Cracovia) i Mrózek Dariusz (Ceramika). Obie bramki zdobył w tym spotkaniu Zbigniew Czerbniak. Pierwszą strzelił z rzutu karnego w 10. minucie, a w 80. rónież z "jedenastki" pozbawił krakowian złudzeń na wygraną.

Imponującą formę strzelecką pokazała w 2. kolejce Garbarnia. Zdegradowany do 2. ligi zespół z Jaworzna wygrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 5:2. Bramki dla Garbarni strzelili: Kompała, Przytuła, Król, Czerwiec i Wolańśki, a dwa gole dla Podbeskidzia zdobył Abel Salami.

Zobacz wyniki 2. kolejki.

Wszystkie mecze drugiej ligi można śledzić w serwisie NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: zespoły | gks | bramki | komplet | liga | Zagłębie | Bełchatów