3. liga piłkarska: Błękitni w II lidze, porażka Cracovii

W grupie I Gwardia wymęczyła 1:0 z najsłabszą drużyną III ligi - Hutnikiem (2 pkt. w 27 meczach). Dramatyczna staje się sytuacja do niedawna walczącej w czołówce Warmii Grajewo.

Sponsorzy klubu - zdenerwowani ostatnimi wynikami zapowiedzieli koniec współpracy. A o nowych na tym terenie będzie bardzo trudno.

Reklama

W grupie II Tur Turek wymeczył 1:0 ze zdegradowanym TKP. Wicelider Flota - rozgromila Wartę 5:0. Lider - Błękitni Stargard - zgodnie z oczekiwaniami wygrał z rezerwą Amiki i tym samym zapewnił sobie awans do II ligi

W grupie III wszystkie mecze kolejki odbyły się w sobotę. Piast wygrał z Odrą 3:2. Jego najgroźniejsi rywale, Zagłębie i Lech Zielona Gora grali ze sobą i zremisowali 0:0. W ten sposób przewaga Piasta wzrosła do 4 punktów, co w tej, najbardziej wyrównanej grupie najprawdopodobniej może wystarczyć do awansu. Drugi jest Lech mający w rozegranych z Zagłębiem meczach bilans dodatni (4:1 i 0:0)

W grupie IV Kolporter Korona nie miał problemów ze zdegradowanym już LKS Niedźwiedź pokonując go 6:0. W Staszowie fety nie było. Cracovia przegrała 1:2 tracąc drugą bramkę z ewidentnego spalonego, a na dodatek Nowaka, który za dyskusję z sędzią ujrzał czerwoną kartkę.

Tabele i wyniki:

Grupa I mazowiecka

24 maja (sobota)

Gwardia - Hutnik 1:0
Okęcie - Wigry 2:1
MKS Mława - Jagiellonia 0:1
Legionovia - Mazowsze 2:0
Pelikan - Warmia 1:0
Znicz - Polonia II 2:1
Stal - Olimpia 0:0

25 maja (niedziela)

MZKS Kozienice - Unia Skierniewice 3:0

Tabela:

1. Jagiellonia Białystok  27 60 47-15 
2. Gwardia Warszawa       27 54 42-19
3. Okęcie Warszawa        27 49 37-19
4. MZKS Kozienice         27 48 46-24
5. Pelikan Łowicz         27 41 38-29
6. Stal Gosso Głowno      27 41 30-24  
7. Warmia Grajewo         27 39 43-29
8. Unia Skierniewice      27 38 34-36
9. Mazowsze Grójec        27 37 29-30
10. Znicz Pruszków        27 37 38-41
11. Legionovia Legionowo  27 34 32-33 
12. MKS Mława             27 32 24-30 
13. Olimpia Elbląg        27 30 25-45
14. Polonia II Warszawa   27 28 39-49
15. Wigry Suwałki         27 26 28-40
16. Hutnik Warszawa       27  2 17-86

Grupa II wielkopolska

24.maja (sobota)

KP Police - Chemik/Zawisza 0:3
Polonia - Obra 2:2
Sparta - Unia Janikowo 2:0
Flota - Warta 5:0
Tur - TKP Toruń 1:0
Unia Tczew - Kotwica 0:2

25.maja (niedziela)

Amica II - Błękitni 0:2
Gryf - Gwardia 4:1

Tabela

1  Błękitni Stargard Szcz.   27 63  52-17
2  Flota Świnoujście         27 52  51-29  
3  Chemik-Zawisza Bydgoszcz  27 51  47-35
4  Tur Turek                 27 49  40-24   
5  Obra Agro Kościan         27 40  40-31  
6  Unia Tczew                27 39  39-38
7  Amica II Wronki           27 39  30-27  
8  Unia Janikowo             27 38  37-32
9  Warta Poznań              27 37  35-43    
10  Sparta Digger Brodnica   26 37  33-36
11  Polonia Crulex Bydgoszcz 27 36  40-36  
12  Gwardia Koszalin         26 36  33-38
13  Gryf Wejherowo           27 35  38-51
14  Kotwica Kołobrzeg        27 32  28-34
15  TKP Toruń                27 19  31-55  
16  KP Police                27 13  20-59

Grupa III śląska

24 maja (sobota)

Pogoń Świebodzin - Carbo Gliwice 1:1
Włókniarz Kietrz - Polonia Bytom 2:3
Górnik MK Katowice - KS Myszków 0:3
Promień Żary - Miedź Legnica 1:4
Piast Gliwice - Odra Opole 3:2
Skalnik Gracze - Rozwój Katowice 1:6
Zagłębie Sosnowiec - Lech Zryw Zielona Góra 0:0
Nysa Zgorzelec - Grunwald Ruda Śląska 3:2

Tabela

1. Piast Gliwice        26 58 45-22
2. Lech Zryw Zielona G. 26 54 45-20
3. Zagłębie Sosnowiec   26 54 43-13
4. Odra Opole           26 46 40-21
5. Włókniarz Kietrz     26 44 50-20
6. Miedź Legnica        26 40 35-29
7. Rozwój Katowice      26 36 36-28
8. Górnik MK Katowice   26 33 23-28
9.  Promień Żary        26 30 34-45
10. Carbo Gliwice       26 30  30-44 
11. Polonia Bytom       26 29  25-36
12. Grunwald Ruda Śl.   26 28 32-38
13. Pogoń Świebodzin    26 27  27-35
14. KS Myszków          26 24   24-46 
15. Skalnik Gracze      26 15   22-60  
16. Nysa Zgorzelec      26 16   21-52 

grupa IV małopolska

27 kolejka

24 maja (sobota)

Sandecja - Siarka 0:0
Unia - Górnik 1:1
Kolporter Korona - Niedźwiedź 6:0
Skawinka - Nida 2:1

25 maja (niedziela)

Pogoń - Cracovia 2:1
Łada - Polonia 0:1
Proszowianka - Stal 4:1
Lewart - Hutnik 2:5

Tabela

1. Cracovia                28 65 75:20
2. Kolporter Korona Kielce 28 55 45:19 
3. Stal Rzeszów            28 52 41:25
4. Hutnik Kraków           28 46 44:29 
5. Sandecja Nowy Sącz      28 44 27:27
6. Siarka Tarnobrzeg       28 42 34:35 
7. Polonia Przemyśl        28 41 36:38
8. Unia Tarnów             29 39 30:34 
9. Motor Lublin            28 38 26:31 
10. Pogoń Staszów          28 38 28:42 
11. Proszowianka           29 37 34:44  
12. Górnik Wieliczka       28 37 40:33  
13. Skawinka               28 36 36:40 
14. Łada Biłgoraj          28 30 23:33
15. Nida Pińczów           28 28 35:43
16. Lewart Lubartów        28 27 30:40
17. Niedźwiedź             28 14 16:60

Uwaga: Przy równej liczbie punktów o pozycji w tabeli decydują mecze bezpośrednie, jeśli w nich jest remis - decyduje bramka strzelona na wyjeździe).

Dowiedz się więcej na temat: Grajewo | Cracovia | korona | flota | Zagłębie | niedźwiedź | Warszawa | Katowice | hutnik | Gliwice | porażka | liga | gwardia | polonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje