3. liga piłkarska: Outsiderzy górą

Najlepszą drużyną spośród trzecioligowców jest na wiosnę Gryf Wejherowo. W czterech meczach (w tym dwóch wyjazdowych) nie stracił punktu - zdobył ich 12.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po rundzie jesiennej Gryf był "pewnym" spadkowiczem - zajmując w grupie wielkopolskiej ostatnie miejsce ze stratą właśnie 12 pkt. do "bezpiecznej" pozycji.

Reklama

Teraz ma ich już tylko 3. Nie straciły także punktu na wiosnę drużyny Piasta Gliwice (3 mecze, 9 pkt), Kolportera Korona Kielce (3 mecze, 9 pkt). Komplet punktów w 3 meczach zdobyły także Miedź Legnica i Odra Opole.

Z letargu nie mogą się obudzić jesienni liderzy. Błękitni Stargard i Gwardia stracili wiosną już 5 pkt, Lech Zielona Góra 4 pkt a Cracovia 3 pkt. Na dodatek żadna z tych drużyn wciąż nie prezentuje stylu, dzięki któremu "czarowała" jesienią. Przespali zimę, czy za bardzo uwierzyli w swoje siły?. Lecha - już kosztowało to utratę pozycji, Cracovię i Gwardię - stratę spokoju (pościgowcy - odpowiednio Kolporter Korona i Jagiellonia są tuż tuż).

Wyniki i tabele

Grupa I mazowiecka

19. kolejka

02.04.2003

Wigry Suwałki - Unia Skierniewice (przełożony z 16.03) 1:0

05.04.2003 - sobota

Gwardia - Okęcie 1:1

Hutnik - Polonia II 0:1

06.04.2003 - niedziela

Pelikan - Znicz 2:1

Unia - Olimpia 2:0

Jagiellonia - Wigry 3:2

Warmia - Mazowsze 1:2

MZKS Kozienice - Legionovia

MKS Mława - Stal 0:0

 1. Gwardia Warszawa       19 40 30-14 
 2. Jagiellonia Białystok  18 37 35-13
 3. Warmia Grajewo         19 35 38-18
 4. MZKS Kozienice         17 33 33-17 
 5. Okęcie Warszawa        19 32 28-17 
 6. Stal Gosso Głowno      19 30 18-16 
 7. Mazowsze Grójec        18 27 21-20 
 8. Pelikan Łowicz         19 26 28-23
 9. Unia Skierniewice      19 25 25-25
10. Legionovia Legionowo   18 24 25-22 
11. Znicz Pruszków         18 24 27-32 
12. MKS Mława              19 22 17-23 
13. Olimpia Elbląg         19 21 19-30 
14. Wigry Suwałki          19 19 22-31 
15. Polonia II Warszawa    18 18 26-34 
16. Hutnik Warszawa        19 1  12-69

Grupa II wielkopolska

19. kolejka

05.04.2003 - sobota

Chemik/Zawisza - Warta 2:0

Police - Sparta 2:0

Kotwica - Polonia 0:0

TKP Toruń - Gwardia 1:3

Błękitni - Unia Janikowo 2:0

06.04.2003 - niedziela

Unia Tczew - Gryf 1:2

Tur Turek - Flota 0:0

Amica II - Obra 0:2

 1. Błękitni Stargard Szczeciński 19  45  37-10  
 2. Tur Turek                     19  36  28-16  
 3. Flota Świnoujście             19  34  31-23  
 4. Chemik/Zawisza Bydgoszcz      19  33  34-27 
 5. Unia Janikowo                 19  32  33-21  
 6. Obra Agro Handel Kościan      19  31  30-17 
 7. Unia Tczew                    19  30  31-27  
 8. Polonia Crulex Bydgoszcz      19  28  29-23  
 9. Warta Poznań                  19  27  28-32  
10. Gwardia Koszalin              19  27  25-29  
11. Amica II Wronki               19  24  20-21  
12. Sparta Digger Brodnica        19  20  18-29  
13. Kotwica Kołobrzeg             19  19  17-23  
14. Gryf Wejherowo                19  16  20-47  
15. TKP Toruń                     19  13  24-41  
16. KP Police                     19  13  17-36

Grupa III śląska

19. kolejka

05.04.2003 - sobota

Carbo Gliwice - Odra Opole 1:2

Miedź Legnica - Rozwój Katowice 3:1

KS Myszków - Lech Sulma Zielona Góra 1:1

Polonia Bytom - Grunwald Halemba 0:0

Włókniarz Kietrz - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Pogoń Świebodzin - Nysa Zgorzelec 3:0

MK Górnik Katowice - Skalnik Gracze 1:0

Promień Żary - Piast Gliwice 0:2

 1. Piast Gliwice          18 42 34-11 
 2. Lech Zryw Zielona G.   18 39 37-17
 3. Włókniarz Kietrz       18 36 36-9
 4. Odra Opole             18 36 28-13
 5. Zagłębie Sosnowiec     18 34 29-11
 6. Miedź Legnica          18 27 23-20
 7. Rozwój Katowice        18 24 19-19
 8. Gornik MK Katowice     18 24 16-18
 9. Promień Żary          18 21 25-33
10. Grunwald Ruda Śląska  18 21 20-20  
11. Polonia Bytom         18 21 19-25
12. Carbo Gliwice         18 18 18-34  
13. KS Myszków            18 16 15-31  
14. Pogoń Świebodzin      18 16 19-29
15. Skalnik Gracze        18  9 12-37    
16. Nysa Zgorzelec        18  9 17-44

Grupa IV małopolska

20. Kolejka

05.04.2003 - sobota

Kolporter Korona - Unia Tarnów 3:0

Motor - Górnik 0:0

Skawinka - Proszowianka 1:3

06.04.2003 - niedziela

Cracovia - Siarka 3:1

Nida - Polonia 1:2

Pogoń - Hutnik 1:1

Lewart - Łada 1:1

Niedźwiedź - Stal 0:2

Sandecja pauzowała

                            M  P  bramki
 1. Cracovia                19 43 55:13 
 2. Kolporter Korona Kielce 19 41 30:12 
 3. Stal Rzeszów            19 38 29:14 
 4. Sandecja Nowy Sącz      18 32 20:18 
 5. Polonia Przemyśl        19 31 27:29 
 6. Hutnik Kraków           18 26 24:21 
 7. Unia Tarnów             19 26 23:23 
 8. Górnik Wieliczka        19 25 25:20 
 9. Siarka Tarnobrzeg       19 25 22:27 
10. Łada Biłgoraj           18 24 20:25 
11. Lewart Lubartów         19 23 23:21 
12. Skawinka                19 23 26:30 
13. Nida Pińczów            19 22 23:29
14. Pogoń Staszów           19 22 17:33 
15. Proszowianka            19 19 18:33 
16. Motor Lublin            19 17 14:28 
17. Niedźwiedź              19 12 14:35
Dowiedz się więcej na temat: Gryf | Wejherowo | Wigry | jagiellonia | Cracovia | Opole | Legnica | Odra | korona | Katowice | hutnik | Warszawa | kolejka | gwardia | Gliwice | liga | polonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje