3. liga piłkarska: Remis Cracovii

W tej kolejce większość meczów rozegrano w sobotę. W grupie mazowieckiej nagroźniejsi rywale Jagiellonii - Gwardia i Kozienice zremisowały ze sobą tracąc po 2 punkty.

Wykorzystali to białostocczanie wygrywając w Łowiczu z Pelikanem 1:0. Lider ma już 4 pkt. przewagi (i mecz zaległy).

Reklama

W grupie wielkopolskiej lider - Błękitni - wymęczył 1:0 ze słabym TKP Toruń, lecz jego konkurenci (poza Flotą) przegrali swoje mecze, i w ten sposób przewaga Błękitnych (na 8 kolejek przed końcem) wynosi już 11 punktów. Tylko kataklizm mógłby odebrać Stargardowi II ligę

W grupie śląskiej trzy prowadzące drużyny wygrały mecze na swoich boiskach, najbardziej przekonywująco - Zagłębie Sosnowiec (4:0). Pogromca lidera sprzed tygodnia, Włókniarz Kietrz, niespodziewanie przegrał 1:2 z beznadziejnym na wiosnę Promieniem Żary.

W grupie małopolskiej Kolporter Korona wygrał z Ładą 2:0 (przy stanie 1:0 bramkarz kielczan, Mierzwa, obronił karnego) nadrabiając stratę z ub. tygodnia, gdyż Cracovia (tradycyjnie prezentując miażdżącą przewagę, nieprawdopodobny brak skuteczności i koszmarne kiksy w obronie) zremisowała z ciułającą punkty Proszowianką 1:1

Wyniki i tabele:

Grupa I mazowiecka

mecz zaległy: (23 kwietnia)

Legionovia - MKS Mława 1:1

23 kolejka

26 kwietnia (sobota)

Gwardia Warszawa - MZKS Kozienice 0:0

Okęcie Warszawa - MKS Mława 1:0

Stal Gosso Głowno - Hutnik Warszawa 4:0

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 1:0

Mazowsze Grójec - Polonia II Warszawa 2:3

27 kwietnia (niedziela)

Pelikan Łowicz - Jagiellonia Białystok 0:1

Znicz Pruszków - Unia Skierniewice 0:2

Legionovia Legionowo - Warmia Grajewo 0:0

Tabela:

1. Jagiellonia Białystok  22 49  42-13 
2. Gwardia Warszawa       23 45  35-16
3. MZKS Kozienice         21 41  38-17 
4. Stal Gosso Głowno      23 39  26-18  
5. Warmia Grajewo         23 39  43-24
6. Okęcie Warszawa        23 37  29-18 
7. Unia Skierniewice      23 37  33-26
8. Mazowsze Grójec        22 33  27-26 
9. Pelikan Łowicz         23 31  32-27
10. MKS Mława             23 29  21-26 
11. Znicz Pruszków        21 27  31-36
12. Olimpia Elbląg        23 27  21-39 
13. Legionovia Legionowo  23 26  26-30 
14. Wigry Suwałki         23 22  24-35 
15. Polonia II Warszawa   23 21  30-42 
16. Hutnik Warszawa       22  1  13-78

Grupa II wielkopolska

22 kolejka

26 kwietnia (sobota)

Unia Janikowo. - Kotwica 2:1

Warta - Unia Tczew 2:0

Obra - Chemik-Zawisza 3:0

Błękitni - TKP Toruń 1:0

Polonia - Police 4:0

Gryf - Amica II 2:0

Flota - Sparta 2:0

Gwardia - Tur 1:0

Tabela

1  Błękitni Stargard Sz.   22  51  41-13  
2  Tur Turek               22  40  30-19 
3  Flota Świnoujście       22  40  37-26  
4  Chemik-Zawisza Byd.     22  39  38-31 
5  Unia Janikowo           22  35  36-26
6  Obra Agro Kościan       22  35  34-24 
7  Polonia Crulex Byd.     22  35  38-26  
8  Warta Poznań            22  33  33-34  
9  Unia Tczew              22  33  35-32 
10  Gwardia Koszalin       22  33  29-32  
11  Amica II Wronki        22  27  22-25  
12  Sparta Digger Brodnica 22  26  26-33  
13  Kotwica Kołobrzeg      22  22  19-29  
14  Gryf Wejherowo         22  22  25-48  
15  TKP Toruń              22  16  27-46  
16  KP Police              22  13  20-45

Grupa III śląska

22 kolejka (26 kwietnia)

Górnik MK Katowice - Carbo Gliwice 1:0

Promień Żary - Włókniarz Kietrz 2:1

Piast Gliwice - Pogoń Świebodzin 2:0

Skalnik Gracze - Polonia Bytom 0:1

Zagłębie Sosnowiec - KS Myszków 4:0

Nysa Zgorzelec - Miedź Legnica 0:1

Grunwald Ruda Śląska - Odra Opole 1:1

Lech Zryw Zielona Góra - Rozwój Katowice 1:0

Tabela

1. Piast Gliwice        22  48  37-19 
2. Lech Zryw Zielona G. 22  47  40-18
3. Zagłębie Sosnowiec   22  46  38-11
4. Odra Opole           22  42  32-16
5. Włókniarz Kietrz     22  40  44-14
6. Miedź Legnica        22  36  30-22
7. Grunwald Ruda Śląska 22  27  27-26 
8. Rozwój Katowice      22  27  23-24
9. Gornik MK Katowice   22  27  18-21
10.  Polonia Bytom      22  25  21-29
11.  Promień Żary       22  25  29-39
12.  Carbo Gliwice      22  25  26-41
13.  Pogoń Świebodzin   22  20  24-33
14.  KS Myszków         22  17  15-40
15.  Nysa Zgorzelec     22  12  17-45
16.  Skalnik Gracze     22  12  17-46

grupa IV małopolska

22 kolejka

26 kwietnia

Unia Tarnów - Siarka 1:0

Skawinka - Sandecja 1:1

Hutnik - Stal 1:1

Kolporter Korona - Łada 2:0

27 kwietnia

Niedźwiedź - Motor 0:2

Nida - Górnik Wieliczka 1:4

Pogoń Staszów - Lewart 2:1

Cracovia - Proszowianka 1:1

Polonia Przemyśl pauzuje

Tabela

1. Cracovia                23 53 66:16 
2. Kolporter Korona Kielce 23 48 35:14 
3. Stal Rzeszów            23 43 34:19
4. Sandecja Nowy Sącz      22 34 21:21 
5. Unia Tarnów             23 32 25:27 
6. Polonia Przemyśl        22 32 28:32 
7. Siarka Tarnobrzeg       22 31 26:30
8. Hutnik Kraków           22 31 27:24 
9. Łada Biłgoraj           22 29 22:28 
10. Górnik Wieliczka       22 29 32:25 
11. Pogoń Staszów          22 28 20:35 
12. Skawinka               23 27 28:34 
13. Motor Lublin           22 26 17:28 
14. Proszowianka           23 25 22:36 
15. Lewart Lubartów        22 24 24:28 
16. Nida Pińczów           22 24 27:36
17. Niedźwiedź             22 13 14:40

Uwaga: Przy równej liczbie punktów o pozycji w tabeli decydują mecze bezpośrednie, jeśli w nich jest remis - decyduje bramka strzelona na wyjeździe).

Dowiedz się więcej na temat: mecze | Żary | mława | Zagłębie | Sosnowiec | Toruń | Cracovia | korona | Kozienice | kolejka | Gliwice | hutnik | Katowice | liga | gwardia | remis | polonia | Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje