3. liga piłkarska: W czołówce bez zmian

W grupie mazowieckiej Gwardia chyba sobie już "odpuściła". Po słabej grze przegrała z MKS Mława 0:2. Przegrał także (u siebie) MZKS Kozienice z Pelikanem 1:3. Nie zachwycił lider - Jagiellonia - zaledwie remisując u siebie 0:0 z Mazowszem Grójec.

Mecz rezerw Polonii z Olimpią Elbląg był miejscem awantur pomiędzy kibicami Polonii i Olimpii. W 75 min. mecz został nawet przewany po wtargnięciu tych ostatnich na boisko.

Reklama

W grupie wielkopolskiej kolejne zwycięstwo odniósł pewny, wydawało sie po rundzie jesiennej, spadkowicz - Gryf Wejherowo. Tym razem z Flotą Świnoujście (2:0). Lider - Błękitni - wymęczył 2:1 z Unią Tczew strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Na szczycie tabeli zatem nie zmieniło się nic.

W grupie śląskiej Piast (z nowym trenerem - Dankowskim) zaledwie zremisował z walczącą o utrzymanie Polonią Bytom 0:0. Nie wykorzystali tego rywale: Lech Zielona Góra przegrał ze słabym Carbo 0:1, a Zagłębie zremisowało na wyjeździe z Miedzią 1:1 (tracąc pierwszą bramkę od 662 minut). Mecz Pogoni Świebodzin z Promieniem Żary zaczął sie z prawie godzinnym opóźnieniem, gdyż nie dojechali sędziowie ze Szczecina. A zatem i w tej grupie status quo

W grupie małopolskiej Kolporter Korona zwyciężył Polonię Przemyśl 3:1. Cracovia, mimo iż znów zaprezentowała nieprawdopodobnie rozstrojone "celowniki" - bezproblemowo wygrała z Sandecją 3:0 zachowując przewagę

Grupa I mazowiecka
 
24 kolejka 
 
sobota (3 maja)
 
Wigry Suwałki - Stal Gosso Głowno 2:1
Hutnik Warszawa - Legionovia Legionowo 2:2
MKS Mława - Gwardia Warszawa 2:0 
Polonia II Warszawa - Olimpia Elbląg 3:1
 
niedziela (4 maja)
 
Jagiellonia Białystok - Mazowsze Grójec 0:0 
Warmia Grajewo - Znicz Pruszków 0:1 
Unia Skierniewice - Okęcie Warszawa 0:3 
MZKS Kozienice - Pelikan Łowicz 1:3
 
Tabela:
 
1. Jagiellonia Białystok  24 53 43-13 
2. Gwardia Warszawa 24 45 35-18
3. MZKS Kozienice 23 42  40-21
4. Okęcie Warszawa 24 40 32-18  
5. Stal Gosso Głowno  24 39 27-20  
6. Warmia Grajewo  24 39 43-25
7. Unia Skierniewice 24 37 33-29
8. Mazowsze Grójec  24 35 28-27
9. Pelikan Łowicz 24 34 35-28
10. Znicz Pruszków 23 30  32-37
11. MKS Mława 24 29  21-26 
12. Olimpia Elbląg  24 27 22-42 
13. Legionovia Legionowo 24 27 28-32 
14. Wigry Suwałki 24 25  26-36
15. Polonia II Warszawa 24 24 33-43 
16. Hutnik Warszawa 24 2 15-80
 
Grupa II wielkopolska
 
24 kolejka
 
4 maja (niedziela)
 
Chemik/Zawisza - Kotwica 1:0
Warta - KP Police 2:0
Gwardia Koszalin - Amica II 0:1
Gryf - Flota 2:0
Unia Janikowo - Tur Turek 0:4
Polonia Bydgoszcz - Sparta 0:1
Błękitni Stargard - Unia Tczew 2:1
Obra - TKP Toruń 2:0
 
 Tabela
 
1  .  Błękitni Stargard Szcz.  24  54  44-16  
2  .  Tur Turek  24  47  36-19 
3  .  Chemik-Zawisza Bydgoszcz  24  45  41-32 
4  .  Flota Świnoujście  24  43  41-29  
5  .  Obra Agro Kościan  24  38  36-24 
6  .  Gwardia Koszalin  24  36  33-33
7  .  Warta Poznań  24  36  35-36    
8  .  Unia Tczew  24  36  37-34
9  .  Unia Janikowo  24  35  36-31
10  .  Polonia Crulex Bydgoszcz  23  35  38-30  
11  .  Amica II Wronki  24  33  27-25  
12  .  Sparta Digger Brodnica  23  27  28-35
13  .  Kotwica Kołobrzeg  24  25  21-31  
14  .  Gryf Wejherowo  24  26  29-50
15  .  TKP Toruń  24 16 28-50  
16  .  KP Police  24 13 20-51
 
Grupa III śląska
 
23 kolejka 
 
sobota (3 maja)
 
Carbo Gliwice - Lech Zryw Zielona Góra 1:0
Rozwój Katowice - Grunwald Ruda Śląska 4:1
Odra Opole - Nysa Zgorzelec 0:0
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1:1
KS Myszków - Skalnik Gracze 3:2
Pogoń Świebodzin - Promień Żary 0:0
Włókniarz Kietrz - Górnik MK Katowice 1:2
 
niedziela (4 maja)
 
Polonia Bytom - Piast Gliwice 0:0
 
Tabela
 
1. Piast Gliwice 23 49 37-19 
2. Zagłębie Sosnowiec 23 47 39-12
3. Lech Zryw Zielona G. 23 47 40-19
4. Odra Opole 23 43 32-16
5. Włókniarz Kietrz 23 40 45-16
6. Miedź Legnica 23 37 31-23
7. Rozwój Katowice 23 30 27-25
8. Gornik MK Katowice 23 30 20-22
9.  Carbo Gliwice  23  28  27-41 
10. Grunwald Ruda Śląska  23 27 28-30
11.  Promień Żary 23 26 29-39
12.  Polonia Bytom  23  26  21-29
13.  Pogoń Świebodzin  23  22  24-33
14.  KS Myszków  23  20   18-42  
15.  Nysa Zgorzelec  23  13   17-45  
16.  Skalnik Gracze  23  12   19-49    
 
grupa IV małopolska
 
25 kolejka
 
3 maja (sobota)
 
Kolporter Korona - Polonia 3:1
Unia Tarnów - Łada  3:1
Hutnik - Motor 2:0
 
4 maja (niedziela)
 
Lewart - Górnik 1:1
Cracovia - Sandecja 3:0
Pogoń - Skawinka 2:0
Proszowianka - Siarka 1:2
Nida - Niedźwiedź 5:0
 
Stal Rzeszów pauzuje  
 
Tabela
 
1. Cracovia 25 59 70:16 
2. Kolporter Korona Kielce 25 51 38:16 
3. Stal Rzeszów 24 46 36:19
4. Sandecja Nowy Sącz 24 37 22:24
5. Siarka Tarnobrzeg 24 37 32:32 
6. Górnik Wieliczka 25 36 38:27  
7. Unia Tarnów 25 35 28:30 
8. Polonia Przemyśl 24 35 32:36
9. Hutnik Kraków 24 34 30:26 
10. Pogoń Staszów 24 31 23:38 
11. Łada Biłgoraj 24 29 23:32
12. Motor Lublin 25 29 20:30 
13. Proszowianka 25 28 25:38  
14. Nida Pińczów 24 27 32:39
15. Skawinka 24 27 28:36 
16. Lewart Lubartów 24 25 25:31 
17. Niedźwiedź 24 13 15:49

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje