Beckham wciąż chce grać w reprezentacji Anglii

David Beckham uważa, że wciąż ma szansę na powrót do piłkarskiej reprezentacji Anglii. Były kapitan angielskiej drużyny liczy na wypożyczenie z amerykańskiego klubu Los Angeles Galaxy do silnego klubu europejskiego.

Zawodnik chce być bliżej włoskiego selekcjonera angielskiej kadry Fabio Capello. Mówi się, że odpowiednim klubem dla Beckhama mógłby być Bayern Monachium.

Reklama

35-letni piłkarz zaprzecza, jakoby jego czas w drużynie z trzema lwami na koszulce minął, mimo że nie grał w angielskiej drużynie od października 2009 roku.

"Wciąż uwielbiam grę w piłkę i myślę, że mogę to robić na najwyższym poziomie przez kilka dalszych lat. Chcę być gotów na wezwanie do występów dla Anglii. By to się stało, muszę pozostać sprawnym i grającym zawodnikiem" - powiedział Beckham.

W niedzielę odebrał Nagrodę za Osiągnięcia Życia, podczas ceremonii w Birmingham, gdzie wyróżniano Osobistości Sportowe Roku w plebiscycie BBC. Laureat ma nadzieję, że przerwę w rozgrywkach amerykańskiej ligi MLS spędzi w którymś z europejskich "gigantów", tak jak w 2009 i 2010 roku we włoskim AC Milan. "Kolejne wypożyczenie jest możliwe" - powiedział słynny piłkarz.

Gdyby dostał powołanie do kadry, poprawiłby swój rekord gier w reprezentacji. Wystąpił dotąd w 115 meczach, co jest rekordem Anglii jeśli chodzi o graczy z pola. Pod tym względem przewyższa go tylko bramkarz Peter Shilton - 125 razy w drużynie narodowej.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: David Beckham | Los Angeles Galaxy | reprezentacja Anglii

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje