Beenhakker: Mourinho numerem jeden na świecie

Były trener reprezentacji Polski i Realu Madryt Leo Beenhakker pochwalił Jose Mourinho za pracę jaką wykonuje na Santiago Bernabeu. Zdaniem Holendra, "Królewscy" są innym zespołem pod ręką "The Special One".

"Znamy się i dogadujemy bardzo dobrze. Jestem wielkim fanem Mourinho, bo podoba mi się styl jego pracy. Obecnie jest on numerem jeden na świecie" - powiedział Beenhakker w wywiadzie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Realu.

Reklama

"Mourinho ma bardzo silną osobowość i temperament. Podoba mi się to. On zawsze stoi po stronie piłkarzy, co z kolei sprawia, że mają zaufanie do niego na boisku i poza nim. Zawsze starałem się robić to samo, bo wiem, że zawodnicy są pod ogromną presją" - dodał doświadczony szkoleniowiec.

"Mourinho jest zwolennikiem widowiskowego futbolu, ale wie doskonale, że liczy się wynik. Te dwa aspekty umiejętnie łączy i osiąga równowagę między piękną grą, a końcowym rezultatem" - podkreślił Holender.

Beenhakker wspominał z entuzjazmem swoją pracę na Santiago Bernabeu. "To był najważniejszy etap w mojej karierze. Zdobyliśmy trzy tytuły mistrzowskie, Puchar Króla i Superpuchar Europy. Trzykrotnie dotarliśmy do półfinału Pucharu Europy, ale nigdy nie zagraliśmy w finale. To sól w oku dla mnie i dla takich zawodników jak Michel, Gordillo, Hugo Sanchez, Butragueno" - wyznał Beenhakker.

Dowiedz się więcej na temat: leo beenhakker | Jose Mourinho | Real Madryt

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje