Belgia - Polska 3:1

Piłkarska reprezentacja Belgii pokonała Polskę 3:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Brukseli. Jedyną bramkę dla Polski strzelił w 82. minucie Jacek Krzynówek. Gole dla gospodarzy zdobyli Sonck, Buffel i Soetaers.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Polacy grali odważnie, dużo biegali i potrafili stworzyć kilka niezłych okazji do strzelenia bramki - najlepszej z nich nie wykorzystali Artur Wichniarek, który nie trafił w piłkę i Kamil Kosowski, który zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, co umożliwiło skuteczną interwencję obrońcom.

Jedyny przed przerwą gol padł w 28. minucie. Po faulu Szymkowiaka piłkę na 20. metrze ustawił Wesley Sonck i mocnym precyzyjnym uderzeniem pokonał Liberdę.

Końcówka pierwszej części gry należała do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali polskiej bramce, nie były to jednak sytuacje klarowne i polski bramkarz nie musiał interweniować.

W 56. minucie w polu karnym zbyt blisko główkował Arkadiusz Głowacki, piłka znalazła się pod nogami Buffela, który precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik na 2:0.

Polacy sprawiali wrażenie pogodzonych z losem, wobec czego trener Janas zaczął dokonywać zmian. I właśnie po akcji dwóch rezerwowych padła bramka dla Polski. W 82. minucie akcję wyprowadził Jacek Krzynówek, rozegrał piłkę z Michałem Żewłakowem i uderzeniem z pola karnego uzyskał honorowego gola.

Zaledwie 4 minuty później było już jednak 3:1. Fatalny błąd popełnił Mariusz Liberda, który wybijając piłkę przed polem karnym trafił w nadbiegającego Soetoersa, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

W polskiej reprezentacji wyróżnił się Tomasz Zdebel, który kilkoma akcjami udowodnił, że warto dać mu szansę w kolejnych meczach. Z dobrej strony zaprezentował się Jacek Krzynówek, słabiej wypadli napastnicy, którzy właściwieli nie oddali żadnego groźnego strzału na bramkę.

- Nie możemy robić takich prezentów jak przy stracie drugiej i trzeciej bramki. To były szkolne błędy - powiedział zaraz po meczu trener Paweł Janas.

Zobacz opis meczu.

Dowiedz się więcej na temat: piłkarska reprezentacja | bramki | krzynówek | Belgia