Bundesliga: Bayer utrzymał prowadzenie

Bayer Leverkusen nadal znajduje się na czele niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W 27. kolejce piłkarze lidera wygrali w Stuttgarcie z tamtejszym VfB 2:0 po golach Brbaricia i Berbatova.

Bayer ma cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund, która swoje spotkanie rozegra w niedzielę, a jej przeciwnikiem w wyjazdowym meczu będzie SC Freiburg.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki FC Kaiserslautern zremisował na własnym boisku z Bayernem Monachium 0:0. Dzięki zdobytemu punktowi podopieczni Ottmara Hitzfelda utrzymali trzecią lokatę w tabeli i tracą do lidera z Leverkusen pięć punktów.

Punkty za zwycięstwa zainkasowało Energie. Zespół z Cottbus pokonał na własnym boisku St. Pauli 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Franklin, Topic (dwa gole) i Helbig. Radosław Kałużny rozegrał całe spotkanie, a Andrzej Kobylański, upomniany żółtą kartką, przebywał na murawie 83. minuty

Jacek Krzynówek spędził 90 minut na boisku w Monchengladbach, ale jego FC Nurnberg ulegli miejscowej Borussii 0:1. Gol na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył w 28. minucie Aidoo.

Punkt z Hamburga mimo gry przez ostatnie 35 minut w "10" (czerwona kartka za ostry faul dla Franza) udało się wywieźć ekipie z Wolfsburga. VfL zremisował z HSV 1:1, a miejsce Petrova w 57. minucie zajął Waldemar Kryger. Wprowadznie Polaka za napastnika miało wzmocnić defensywę. Udało się to połowicznie, bowiem w 67. minucie stan meczu wyrównał Barbarez (prowadzenie dla gości tuż przed przerwą zdobył Klimowicz). Jednak gospodarzom nie udało się zdobyć kompletu punktów.