Bundesliga: Bayern przegrał w Leverkusen!

Sensacja w Leverkusen. Przeżywający ogromny kryzys Bayer 04 wygrał z Baernem Monachium 2:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 7. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Lucio już w 9. minucie. Na 2:0 po przerwie i podwyższył Bierofka i wydawało się, że Bayer odniesie łatwe zwycięstwo.

Gracze Ottmara Hitzfelda słyną jednak z nieustępliwości i walki do końca. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola zdobył Salihamidzic, a kilkadziesiąt sekund później Elber był bliski wyrównania, ale jego strzał obronił, wyciągając się jak struna Butt.

Bayer odniósł dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, przerywając przy okazji serię pięciu ligowych zwycięstw Bawarczyków. Bayern mimo porażki zachował prowadzenie w tabeli.

Energie uległo na własnym boisku VfL Wolsburg 0:1. W barwach ekipy z Cottbus wystąpiło dwóch Polaków. Radosław Kałużny rozegrał całe spotkanie, a Andrzej Juskowiak pojawił się na murawie w 66. minucie, zastępując Rinka.

Artur Wichniarek musiał opuścić boisko w 56. minucie po drugiej żółtej kartce, ale Arminia Bielefeld wygrała u siebie z FC Schalke 2:1. Napastnik reprezentacji Polski pierwszą żółtą kartkę otrzymał za faul na Vareli (zdobywca wyrównującego gola dla gości), a drugą za symulowanie faulu w polu karnym. Miejscowi mimo gry w "10" zdołali przechylić szalę meczu na swoją korzyść. W 69. minucie zwycięskiego gola dla Arminii, w której barwach 90 minut grał także Maciej Murawski, zdobył Diabang. W Schalke występ zaliczył Tomasz Hajto, otrzymując żółtą kartkę.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosło FC Nurnberg. Drużyna z Norymbergi wygrała na własnym stadionie z FC Kaiserslautern 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobyłw 69. minucie Sanneh. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy zaliczył Tomasz Kos. Reprezentant Polski ujrzał w 35. minucie żółtą kartę po faulu na Lokvencu.