Bundesliga: Dobra ocena Błaszczykowskiego

W spotkaniach 3. kolejki Bundesligi, które odbyły się w miniony weekend, w podstawowym składzie swojego zespołu zaprezentował się tylko jeden Polak - pomocnik Jakub Błaszczykowski.

Błaszczykowski jako jedyny znalazł się także wśród ocenionych przez magazyn "Kicker" za występ w spotkaniu przeciwko VfB Stuttgart (1:1). Niemieccy dziennikarze wystawili mu dobrą notę - 3 w skali od 0 do 6 (niższe noty oznaczają lepsze występy).

Reklama

Błaszczykowski przebywał na placu gry we wspomnianym meczu do 77. minuty. Poza nim, zaprezentowali się jeszcze trzej polscy piłkarze, ale wszyscy w charakterze zmienników.

W zwycięskim spotkaniu Bayeru Leverkusen wystąpił Tomasz Zdebel. Doświadczony pomocnik "Aptekarzy" uczestniczył w pięciobramkowym pogromie SC Freiburg jedynie przez ostatnich 20 minut.

Tylko przez minutę mogliśmy podziwiać w barwach Hannover 96 Jacka Krzynówka. Polski skrzydłowy w 89. minucie wszedł na zmianę w meczu z FC Nurnberg wygranym przez jego drużynę 2:0.

Hartha Berlin uległa VfL Bochum 0:1. Spośród dwóch polskich zawodników stołecznego klubu, do gry został delegowany jedynie Łukasz Piszczek. Jego 16-minutowy występ pozostał bez oceny. Napastnik Herthy, Artur Wichniarek nie mógł zagrać z powodu urazu pleców, jakiego nabawił się w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej w Kopenhadze.

Polacy w 3. kolejce Bundesligi:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 77 minut, nota 3/6

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - 20 minut, bez oceny

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - minuta, bez oceny

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 16 minut, bez oceny

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - nie grał

Na drugim froncie, w barwach spadkowicza z Bundesligi, Energie Cottbus pokazał się Mariusz Kukiełka. W przegranym 1:3 meczu z SpVgg Greuther Furth polski obrońca pojawił się na boisku po przerwie. Jego występ oceniono bardzo nisko, bo tylko na 4.5/6.

W kadrze Alemannii Aachen w spotkaniu z 1. FC Kaiserslautern zabrakło Łukasza Szukały.

Polacy w 3. kolejce 2. Bundesligi:

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 45 minut, nota 4.5/6

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - nie grał

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | występ | Berlin | Łukasz | Bundesliga | Jakub Błaszczykowski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama