Bundesliga: Dwa gole Kałużnego, wygrana Bayeru

Radosław Kałużny strzelił dwie bramki w zremisowanym przez Energie Cottbus 3:3 meczu na własnym boisku z Borussią Monchengladbach w 30. kolejce spotkań niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Były zawodnik krakowskiej Wisły i w 34. minucie podwyższył wynik na 2:0 dla gospodarzy (pierwszego gola dobył Topic), wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Miruty i strzałem głową nie dając szans Stielowi.

Goście mimo dwubramkowej straty nie poddali się i najpierw Asanin, a później Munch (karny) wpisali się na listę strzelców, doprowadzając do remisu. W 70. minucie znów jednak o sobie dał Kałużny. Reprezentant Polski z 5 metrów pokonał golkipera gości, a asystę ponownie zaliczył sobie Miruta. Przyjezdni zdołali jednak tuż przed końcem wyrównać, a gola zapisano bramkarzowi Piplicy (na bramkę Energie strzelał Witeczek).

Kałużny, który w tym sezonie ma już na swoim koncie pięć goli, otrzymał w tym pojedynku również żółtą kartkę, a w zespole z Cottbus cały mecz rozegrał Andrzej Kobylański.

Prowadzenie w tabeli utrzymał Bayer. Piłkarze z Leverkusen wygrali na BayArenaz FC Koln 2:0. Pierwszą bramkę zdobył dla gospodarzy bramkarz Butt, wykorzystując w 13. minucie rzut karny. Wynik został ustalony w 25. minucie, trafieniem popisał się Lucio.

Dystans do lidera stracił monachijski Bayern. Podopieczni Ottmara Hitzfelda zremisowali u siebie z Werderem Brema 2:2, decydującego gola tracąc w 90. minucie gry. Bayern ma w tym momencie już 9 punktów straty do drużyny z Leverkusen.

Tomasz Wałdoch rozegrał całe spotkanie, a Tomasz Hajto wszedł na ostatnie 8 minut w wygranym przez FC Schalke 2:0 meczu u siebie Hamburger SV. Łupem bramkowym podzieli się w tym spotkaniu Mpenza i Sand.

Nie powiodło się natomiast drużynie Tomasza Kosa i Jacka Krzynówka. Obaj nasi zawodnicy rozegrali 90 minut w barach FC Nurnberg, ale ich zespół uległ w Rostocku tamtejszej Hansie 0:1.

Przegrał także VfL Wolfsburg, ulegając na własnym boisku ekipie Herthy. Berlińczycy wygrali 3:1, a wśród pokonanych od 68. minuty na murawie przebywał Andrzej Juskowiak.