Bundesliga: Pierwszy gol Kałużnego

Już w drugiej kolejce niemieckiej Bundesligi reprezentant Polski Radosław Kałużny strzelił pierwszą bramkę na niemieckich boiskach. W 25. minucie meczu Werder Brema - Energie Cottbus Kałużny pokonał bramkarza Rosta. Niestety zespół z Cottbus uległ Werderowi 2:3.

Mistrz Niemiec, Bayern Monachium udowodnił, że porażka w inauguracyjnym meczu w Mönchengladbach była wypadkiem przy pracy. W drugiej kolejce Bayern rozgromił Schalke 04 3:0. W spotkaniu tym grali dwaj Polacy Tomasz Hajto (żółta kartka) i Tomasz Wałdoch.

Były napastnik Legii Warszawa, wypożyczony do beniaminka niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej,

Marcin Mięciel także zadebiutował na boiskach Bundesligi. Polak pojawił się na boisku w 76. minucie meczu drugiej kolejki FC Kaiserslautern - Borussia Moenchengladbach, który zakończył się

sukcesem gospodarzy 3:2. W zespole z Kaiserslautern, który prowadzi w tabeli ligi niemieckiej, nie zagrał natomiast reprezentant Polski Tomasz Kłos.