Cassano przejdzie do AC Milan

Antonio Cassano, zawieszony w prawach piłkarza Sampdorii Genua, ma przejść do AC Milan. Jak informują włoskie media, oba kluby doszły już do porozumienia, a umowa zostanie podpisana we wtorek.

Kontrakt zacznie obowiązywać od 2 stycznia, jednak już teraz uzgodniono szczegóły, żeby Cassano mógł zacząć 27 grudnia przygotowania z nowym zespołem w Dubaju. W Milanie - drużynie lidera włoskiej ekstraklasy - ma zastąpić doświadczonego Filippo Inzaghiego, który z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu.

Reklama

28-letni Cassano - znany z dość trudnego charakteru - to były piłkarz Bari, Romy i Realu Madryt. W barwach "Królewskich" występował w latach 2006-2007, a następnie przeszedł do Sampdorii.

30 października został zawieszony w prawach zawodnika przez władze Sampdorii. Przyczyną była publiczna kłótnia z prezesem klubu Riccardo Garrone, który wymagał od niego, by reprezentował Sampdorię na jednej z uroczystości. Reprezentant Włoch nie chciał przeprosić Garrone.

Strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie rozwiązania obowiązującego do 2013 roku kontraktu. Sprawa trafiła do Sądu Arbitrażowego, który 16 grudnia przywrócił Cassano do gry, ale zmniejszył o połowę wynoszące 2,8 mln euro netto jego roczne zarobki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Antonio Cassano | AC Milan | cassano | Serie A

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje