Ćwierćfinał Pucharu Polski: Niespodzianki drugoligowców?

Jutro i w środę rozegrane zostaną ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski. Nie brakuje takich, którzy spodziewają się niespodzianek ze strony zespołów drugoligowych.

W Bełchatowie wystąpi krakowska Wisła. Miejscowy Górnik jest na najlepszej drodze, by awansować do ekstraklasy. Chciałby także korzystnie zaprezentować się w konfrontacji z mistrzami Polski. Inna sprawa, że bełchatowianie woleliby zagrać pierwszy mecz na wyjeździe. GKS wyeliminował już w pucharowych rozgrywkach Ruch Chorzów, ale teraz jest skupiony raczej na walce o ligowy awans, więc Wisła powinna raczej znaleźć się w półfinale PP.

Reklama

Inny drugoligowiec, Fameg Radomsko to zespół nieobliczalny, grający nierówno. Stać go na zwycięstwa z drużynami ekstraklasy, ale i też przegrywa z 

zespołami z końca drugiej ligi. Wiadomo jednak, że konfrontacje pucharowe to walka nie tylko z rywalem, ale także walka o prestiż. Radomsko w przeszłości wyeliminowało w Pucharze Polski m.in. Wisłę Kraków. Czy jednak tym razem stać ten zespół na wyeliminowanie Widzewa Łódź? Wiele zależeć będzie od wyniku pierwszej konfrontacji w Łodzi, bo od ćwierćfinału w Pucharze Polski obowiązuje system dwumeczów. Dodajmy od razu, że za awans do półfinału każdy zespół otrzyma 80 tysięcy złotych. Triumfator rozgrywek pucharowych zagra w przyszłym sezonie w Pucharze UEFA.

W rywalizacji Polonii z Pomeranią Wiking Police trudno spodziewać się niespodzianki. Tym niemniej postawa Pomeranii może służyć za przykład zespołom z niższych klas rozgrywkowych. Gracze z Polic w poprzedniej rundzie wyeliminowali po dogrywce poznańskiego Lecha. Tym razem jednak Polonia raczej nie powinna dać się zaskoczyć.

Niespełna miesiąc temu bramki Sylwestra Czereszewskiego zapewniły Legii ligową wygraną nad Amiką Wronki. Teraz to dobra okazja dla gości do rewanżu, tym bardziej, że dla Amiki jest to ostatnia szansa, aby zapewnić sobie miejsce w europejskich pucharach. Takie są przecież ambicje prezesów tego klubu. Gorzej na razie z realizacją ambitnych planów.

Mecze ćwierćfinałowe

wtorek:

Polonia Warszawa - Pomerania Wiking Police 16.00

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 16.30

Legia Daewoo Warszawa - Amica Wronki 18.00

środa:

Widzew Łódź - RKS FAMEG Radomsko 18.00

Dowiedz się więcej na temat: Radomsko | mecze | ćwierćfinał | niespodzianki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje