Czy czeka nas kolejka cudów?

Do końca rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy pozostały już tylko trzy kolejki. Ważą się losy mistrzostwa Polski, miejsc gwarantujących udział w Pucharze UEFA oraz utrzymanie w lidze.

Warto się bliżej przyjrzeć kilku spotkaniom 27. kolejki, bo można spodziewać się rozstrzygnięć, które dość łatwo przewidzieć.

Reklama

Mecz nr 1

Widzew Łódź - Górnik Zabrze

To spotkanie może zakończyć się tylko jednym wynikiem ? Na pewno wygra Widzew. I to nie dlatego, że jest piłkarsko lepszy, że gra u siebie, że ma świetnego trenera i wspaniałych kibiców... Ale dlatego, że gra z Górnikiem Zabrze, który zabawia się w św. Mikołaja (w maju???) i rozdaje punkty. Zabrzanie mają już zapewniony ligowy byt i mogą sobie pozwolić na porażki. W inny wynik niż zwycięstwo Widzewa nie wierzą również bukmacherzy. Serwis EXPEKT.COM nie zawarł tej pary na swojej liście kursów z polskiej ligi.

Mecz nr 2

Amica Wronki - Zagłębie Lubin

Mimo, że to spotkanie jest na liście kursowej EXPEKT.COM, również należy do gatunku podejrzanych. Amica zajmuje "ciepłe" miejsce w ligowej tabeli (szóste) i gra już tylko o prestiż no i pieniądze. Zagłębie walczy o utrzymanie i zrobi wszystko, aby wygrać... Wszystko czyli co? Tego już nie wiemy, ale raczej nie powinno mieć problemów z pokonaniem wronczan. "Kuchenki" już raz podarowały punkty Garbarnii, a teraz mogą pomóc Zagłębiu, które jest bogatszym klubem od Szczakowianki.

Mecz nr 3

Wisła Płock - Wisła Kraków

Bardzo dziwne spotkanie, które wygra Wisła, ale ta z Krakowa. Wygra bo jest lepsza piłkarsko, wygrała już w tym sezonie dwa razy z "Nafciarzami" i walczy o mistrzostwo Polski.

Jest jednak jeszcze jeden aspekt tego pojedynku. Wiśle Płock zależy na tym, aby krakowianie zdobyli mistrzostwo kraju, bo dzięki temu zagrają w Pucharze UEFA jako finalista Pucharu Polski. Trudno posądzać działaczy i piłkarzy z Płocka, że zechcą zaszkodzić przede wszystkim sobie...

Mamy nadzieję, że futbolowa centrala dobrze przyjrzy się wszystkim spotkaniom oraz że:

- sędziowie będą dobrze widzieli

- piłkarze grali dla kibiców

- obserwatorzy z PZPN wyostrzą wzrok

- a wszystko co napisaliśmy powyżej okaże się nieprawdą...

Dowiedz się więcej na temat: mistrzostwo Polski | UEFA | mecz | kolejka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje