Dziurowicz: Potrzebny jest człowiek z wizją

- Potrzebny jest człowiek z wizją zespołu. Nie można cały przyszły sezon żyć 3. miejscem w lidze - powiedział prezes Dospelu Katowice, Piotr Dziurowicz na czacie z kibicami.

Prezes podkreślił, że do końca czerwca trenerem zespołu pozostaje Jan Żurek. Jednocześnie jednak nie pozostawił złudzeń, że zmiana na tym stanowisku nastąpi.

Reklama

- Trzecie miejsce z Ruchem, prowadzenie kadry młodzieżowej i asystent w pierwszej reprezentacji to kariera, o której może marzyć każdy szkoleniowiec i uważam, że nie jest to szczyt osiągnięć. A takie są osiągnięcia Edwarda Lorensa - zachwalał nowego trenera Dziurowicz

Nie brakło też zawoalowanej krytyki trenera Żurka: - Chcę stworzyć drużynę, która powalczy o mistrzostwo Polski i żeby to osiągnąć potrzebuję długofalowej polityki kadrowej opartej na młodych zawodnikach. Nie chodzi o budowanie zespołu co sezon na podstawie 30-letnich zawodników, kończących karierę w innych klubach. Na to się nie zgadzam i na to klub nie wyłoży pieniędzy - mówił Dziurowicz - A inne poglądy na prowadzenie drużyny to nie od razu konflikt. Sukcesami nie będę żył przez następny rok, bo się obudzę w drugiej lidze. Sprzedaliśmy Gajtkowskiego, może odejść Sznaucner i kto z młodej fali zostanie? Sam Kowalczyk i Fonfara nei wystarczy. Dlatego trzeba szukać dalej, a nie sprowadzać zawodników bez przyszłości, którzy za rok odejdą i będziemy w punkcie wyjścia - uzasadniał zmianę trenera Dziurowicz.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje