Ekstraklasa: Groclin wciąż wygrywa

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski wygrał z Polonią Warszawa 2:0, a Lech Poznań pokonał w Jaworznie Szczakowiankę 2:1 w ostatnich spotkaniach 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Było to siódme zwycięstwo grodziskiej drużyny w rundzie wiosennej i pierwsze w historii meczów z "Czarnymi Koszulami".

Groclin potwierdził wyśmienitą formę z ostatnich spotkań i znów zainkasował trzy punkty. Podopieczni Bogusława Kaczmarka mają tylko dwa punkty straty do prowadzącej Wisły Kraków i punkt do drugiej Odry Wodzisław.

Prowadzenie dla Groclinu w meczu z Polonią uzyskał Andrzej Niedzielan, który wykorzystał piękne podanie od Sebastiana Mili, przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i z powietrza strzelił pod poprzeczkę. Drugą bramkę tuż przed przerwą zdobył Radosław Sobolewski, która jak się później okazało była ostatnim golem w tym meczu.

Do 92. minuty w meczu Szczakowianki z Lechem był remis 1:1. Najpierw prowadzenie dla "Kolejorza" zdobył Bartosz Bosacki, a później wyrównał Dariusz Kozubek. W doliczonym czasie gry Sylwester Czereszewski zdobył gola, który dał Lechowi bardzo cenne trzy punkty.