Ekstraklasa: Odra zwyciężyła w Lubinie

Odra Wodzisław pokonała w Lubinie tamtejsze Zagłębie 1:0 w spotkaniu 5. kolejki ekstraklasy piłkarskiej.

Gola na wagę trzech punktów dla ekipy z Wodzisławia zdobył tuż po przerwie Sibik, wykorzystując rzut karny podyktowany za rękę Krzyżanowskiego.

Odra, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki, objeła prowadzenie w tabeli z 11 punktami na koncie. Wodzisławianie mogą być po tej kolejce dogonieni tylko przez Wisłę, ale tą czeka jutro ciężka walka z Legią.

Pogłębia się natomiast kryzys w Zagłębiu, które przecież przed sezonem dokonało znaczących wzmocnień. Podopieczni Adama Nawałki po inauguracyjnym zwycięstwie z Pogonią (5:0) przegrali cztery mecze z rzędu. Czyżby nadszedł kres pracy w "miedziowym klubie" dla krakowskiego szkoleniowca?

W meczu drużyn sąsiadujących (przed tą kolejką) w tabeli Groclin wygrał u siebie z KSZO 1:0. Złotego gola zdobył 5 minut przed przerwą Rasiak. Prezentujący od początku rundy dobrą formę napastnik mógł podwyższyć na 2:0, ale w 74. minucie jego uderzenie z rzutu karnego obronił Piątek. Goście mieli w drugiej połowie szansę na wyrównanie, bowiem od 68. minuty zespół z Grodziska grał w "10". Jednak mimo drugiej żółtej kartki i w konsekwencji czerwonej dla Januszewskiego miejscowi obronili korzystny rezultat.

Remisem 2:2 zakończył się mecz w Poznaniu pomiędzy Lechem a Wisłą Płock. Goście, podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Widzewem, byli bliscy wywiezienia 3 punktów także ze stolicy Wielkopolski. W 82. minucie po trafieniu Łobodzińskiego prowadzili bowiem 2:1. Jednak tuż przed końcem Ślusarski wpisał się na listę strzelców i remis (sprawiedliwy z przebiegu gry) stał się faktem.

Problemów ze zdobyciem kompletu punktów w Szczecinie nie miał Górnik. Gole Gierczaka, Kriżaneca i Niedzielana dały pewną wygraną gościom. Co warte wspomnienia spotkanie "Portowców" oglądało 1500 widzów...