Ekstraklasa piłkarska: Pogoń Szczecin - Groclin Dyskobolia 1-0 (1-0)

1-0 Szubert (4) POGOŃ: Majdan - Fornalak, Gałuszka, Walburg - Piotrowski, Dźwigała, Szubert, Faltyński (65 Pokładowski), Ława (70 Dołęga) - Dymkowski, Chifon (46 Bugaj). GROCLIN: Kotkowski - Piechniak (67 Janeczek), Bereszyński, Lewandowski, Witkowski - Kozioł, Kacprzak, Araszkiewicz (65 Spychacki), Prusek - Kłosiński, Nuckowski (72 Wojciechowski). Sędziował Krzysztof Słupik z Tarnowa. Żółte kartki: Piotrowski (Pogoń), Lewandowski, Araszkiewicz, Bereszyński, Kłosiński, Spychacki, Wojciechowski (Groclin). Widzów 15 000.

Widownia w Szczecinie mogła być zadowolona ze zwycięstwa Pogoni i tylko z 10 minut gry. Potem krótkotrwałe, ale bardzo intensywne opady śniegu zamieniły boisko w ślizgawkę (w drugiej połowie sędzia przerwał nawet zawody na blisko kwadrans, by organizatorzy poprawili zupełnie już niewidoczne linie).

W 1 minucie z płaskim dośrodkowaniem Bogdana Pruska minął się bramkarz Pogoni, Radosław Majdan, ale Andrzej Nuckowski nie skorzystał z prezentu. Po chwili kanonadę pod swoją bramką przeżyli gracze Groclinu. W zamieszaniu podbramkowym strzelali Bartosz Ława, Robert Dymkowski i Darusz Fornalak, ale gości wybili ostatecznie piłkę poza boisko. Bezpośrednio z rzutu rożnego, rogalem w górny róg, do siatki rywali posłał ją Dariusz Szubert. Potem jeszcze Maciej Faltyński dwukrotnie niecelnie strzelał zza linii pola karnego.

Po zmianie stron Groclin momentami nie schodził z połowy szczecinian. Cóż z tego, skoro nie stwarzał klarownych sytuacji, a wrzutki w pole karne zatrzymywał Majdan. Gracze z Grodziska dwukrotnie umieścili piłkę w siatce szczecinian, za każdym razem faulując jednak wcześniej bramkarza Pogoni.

W 68 minucie, po jednej z nielicznych kontr portowców i podaniu wprowadzonego chwilę wcześniej Leszka Pokładowskiego, Rafał Piotrowski z 18 metrów trafił w Słupek.

W końcówce dwukrotnie z bliska strzelał Jacek Kacprzak. Pierwsze uderzenie futbolisty Groclinu był niecelne, drugie zablokował Jan Gałuszka.

Dowiedz się więcej na temat: Wojciechowski | piotrowski | Majdan | Szczecin | Ekstraklasa | Pogoń Szczecin | Groclin