Ekstraklasa piłkarska: Wyjazdowe wygrane Polonii i Górnika

Warszawska Polonia awansowała na trzecią pozycję w grupie mistrzowskiej po zwycięstwie w Wodzisławiu z tamtejszą Odrą 2:0 w spotkaniu 3. kolejki rundy wiosennej ekstraklasy piłkarskiej.

Przed tym meczem oba zespoły nie miały na swoim koncie jeszcze zwycięstwa w II fazie rozgrywek i to podopieczni Wernera Liczki przełamali tę złą passę. Gole dla gości zdobyli Mariusz Malinowski i Bartosz Tarachulski. "Czarne koszule" o punkt wyprzedzają w tabeli wodzisławian.

Ostatnią pozycję w grupie mistrzowskiej opuścił GKS. Piłkarze z Katowic wygrali na własnym boisku z z Pogonią 1:0 po golu Gajtkowskiego. Szczecinianie, którzy nie wygrali jeszcze meczu w II fazie, z 13 punktami zamykają tabelę wsród drużyn walczących o tytuł mistrza Polski.

W grupie spadkowej największą niespodzianką było zwycięstwo Górnika w Grodzisku Wielkopolski. Zespół z Zabrza po niezwykle zaciętym i dramatycznym meczu wygrał z Groclinem 3:2. Goście w 69. minucie prowadzili już 2:0 (gole Gierczka i Wróbla), ale tuż przed końcem dzięki trafieniom Jackiewicza (karny) i Kłosińskiego piłkarze z Grodziska zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak to Górnika, a konkretnie Wróbla, który w 89. minucie przesądził o wygranej zabrzan.

Wzmocniony Matyskiem, Moskalewiczem i Wojciechowskim RKS Radomsko pokonał we Wrocławiu Śląsk 2:1. Pierwszą bramkę dla gości zdobył pięknym strzałem z dystansu właśnie Wojciechowski, który został zmieniony w 74. minucie. Całe spotkanie rozegrali Matysek i Moskalewicz.