Ekstraklasa: Sensacje na inaugurację

Do dwóch niespodzianek doszło w kolejnych meczach inauguracyjnej kolejki rewanżowej rundy ekstraklasy. Odra Wodzisław pokonała w Poznaniu Lecha 3:2, a Polonia Warszawa zwyciężyła w Płocku Wisłę 1:0.

Wzmocniony m.in. Kaliszanem i Gajtkowskim Lech nie dał rady Odrze Wodzisław, z której w przerwie zimowej odeszli m.in. Rocki i Sibik. Prowadzenie dla gości zdobył w 23. minucie Chałbiński, gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie. Już minutę później do wyrównania doprowadził Gajtkowski, a w 37. minucie rzut karny na bramkę zamienił Piskuła. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak remisując 2:2. W 44. minucie do wyrówania doprowadził, skutecznie egzekwując "jedenastkę", Wojciech Grzyb.

W drugiej połowie kibice zobaczyli już tylko jedną bramkę. Gola dającego 3 punkty gościom zapisał na swoje konto Ziarkowski.

Skazywana na pożarcie Polonia Warszawa, która do rundy wiosennej ekstraklasy przystąpiła osłabiona po odejściu niemal całego podstawowego składu i z konieczności uzupełniła skład juniorami i piłkarzami rezerw, wywiozła trzy punkty z Płocka. Przełomowa dla losów meczu okazała się 73. minuta, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Branfiłow. Już siedem minut później poloniści wykorzystali przewagę, a "złotą" bramkę zdobył Rafał Szwed.

Widzew Łódź na własnym boisku pokonał rewelację rundy jesiennej, GKS Katowice. Bohaterem meczu okazał się Piotr Włodarczyk, który zdobył dwa gole. Po raz pierwszy Włodarczyk pokonał Tkocza w 39. minucie, drugie trafienie zaliczył tuż przed końcem meczu po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Zwycięstwo Widzewa jest tym cenniejsze, że ostatnie łodzianie grali w "10" - z boiska usunięty został bowiem Daniel Seweryn.

Garbarnia Szczakowianka Jaworzno pokonała KSZO 3:1. Ostrowczanie przyjechali do Jaworzna osłabieni brakiem aż ośmiu piłkarzy, którzy oficjalnie są chorzy, a w rzeczywistości protestują przeciwko zaległościom finansowym. W zastępstwie Budki, Piątka, Małochy, Popieli, Zajączkowskiego, Szmuca, Cichonia, Siary i Kowalskiego trener Małowiejski desygnował do gry młodzież i zawodników drugiego zespołu.

Odmłodzony zespół długo stawiał opór gospodarzom. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. W 53. minucie pierwszego gola dla Szczakowianki zdobył Wolański, a już dwie minuty później na 2:0 podwyższył Iwański. Co prawda ostrowianie zdobyli kontaktowego gola w 65. minucie, jednak końcówka meczu należała do gospodarzy - wynik na 3:1 ustalił, wykorzystując rzut karny, Kneżewić.

Nie było niespodzianki w Grodzisku. Zapowiadający walkę o najwyższe cele Groclin pewnie pokonał szczecińską Pogoń. Pierwszy gol padł już w 9. minucie, a jego autorem był Sobolewski. Po udanym początku meczu gospodarze kontrolowali przebieg gry, a wynik spotkania ustalił w 65. minucie Marcin Zając. Dyskobolia odniosła pewne zwycięstwo minimalnym nakładem sił.

Zobacz wyniki i opisy meczów.

Dowiedz się więcej na temat: polonia | Warszawa | Polonia Warszawa | Ekstraklasa