Ekstraklasa: Wygrane Lecha i Zagłębia

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie zespół KSZO Ostrowiec 2:0 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy.

Pierwszą bramkę dla podopiecznych Wiesława Wojno strzelił Arkadiusz Klimek, dla którego było to pierwsze trafienie od ponad dwóch lat. Klimek dobił celnie uderzenie Manuszewskiego w 70. minucie meczu.

Druga bramka dla Zagłębia padła po rzucie karnym egzekwowanym przez Szczypkowskiego, podyktowanym za zagranie ręką w polu karnym piłkarza KSZO.

Było to drugie zwycięstwo piłkarzy z Lubina w rundzie wiosennej. Ich dzisiejsi rywale na razie wiosną przegrali cztery spotkania i nie zdobyli jeszcze punktu.

Nareszcie efektownie zagrał Lech Poznań, który wysoko pokonał na własnym stadionie 4:1 drużynę Polonii Warszawa. Dla "Czarnych Koszul" były to pierwsze straty punktów tej wiosny, po trzech wcześniejszych zwycięstwach.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak zdecydowanej wygranej "Kolejorza". Na bramkę Piskuły (karny po faulu Mioduszewskiego na Reissie) szybko odpowiedział celnym trafieniem Szwed.

Po przerwie lechici wreszcie zagrali z polotem, a wspaniałe bramki zdobyli Lasocki oraz Bartosz Ślusarski. Ten ostatni najpierw pokonał bramkarza rywali w 50. minucie, a na kwadrans przed końcem po fantastycznej solowej akcji pięknym strzałem w okienko ustalił wynik spotkania.