El. MŚ. USA - Panama 4-0

Amerykanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo 4-0 nad Panamą w eliminacjach piłkarskich MŚ 2018 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Awans ze strefy CONCACAF już wcześniej wywalczył Meksyk.

Słabo spisujący się w tych eliminacjach Amerykanie wygrali wcześniej tylko dwa z ośmiu meczów. Strata punktów u siebie z Panamą mogła kosztować ich nawet wyjazd na mundial.

Piłkarze USA tym razem nie zawiedli swoich kibiców i pewnie zwyciężyli w meczu rozegranym w Orlando.

Już w ósmej minucie prowadzenie gospodarzom dał Christian Pulisić. 19-letni wielki talent z Borussii Dortmund popisał się efektownym golem, gdy zgubił obronę, ograł bramkarza i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki rywali.

Jeszcze w pierwszej połowie dwa gole dołożył Jozy Altidore, a po przerwie wynik ustalił Bobby Wood.

Amerykanie zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli i do ostatniej kolejki muszą walczyć o awans na MŚ. Kwalifikację wywalczą trzy zespoły, czwarty zagra w barażach interkontynentalnych.

Już wcześniej awans zapewnił sobie Meksyk, który w nocy pokonał 3-1 Trynidad i Tobago. Bliska awansu jest Kostaryka, która dziś w nocy zagra z Hondurasem. Ostatnia kolejka odbędzie się 11 października.

El. MŚ: sprawdź sytuację w strefie CONCACAF!