Futsalowa ekstraklasa: Rozgrywki bez mistrza

W czwartek 13 września rozpoczną się rozgrywki futsalowej ekstraklasy. Tak jak rok temu o końcowej klasyfikacji zadecyduje play off. Z rywalizacji z powodów finansowych wycofała się Akademia FC Pniewy, która w poprzednich trzech sezonach była mistrzem Polski.

W lidze zagra 12 drużyn. Beniaminkami są ekipy akademików z Uniwersytetu Gdańskiego i Śląskiego oraz Remedium Pyskowice. Z ekstraklasą pożegnały się drużyny TPH Polkowice (spadek), FC Siemianowice Śląskie (wycofany w połowie sezonu) oraz Akademia FC Pniewy.

Reklama

Przed rokiem po raz pierwszy w systemie rozgrywek pojawił się play off. Ta formuła - z udziałem ośmiu zespołów - została utrzymana, z modyfikacją przewidującą, że drużyny z miejsc 1-4 po fazie zasadniczej, by zagrać w półfinale będą potrzebowały dwóch zwycięstw, a ich rywale - trzech. Sezon zasadniczy zakończy się 16 marca.

Nie będzie meczów o miejsca 5-8. Kolejność zostanie ustalona na podstawie miejsc po sezonie zasadniczym. O brązowym medalu zadecyduje bilans dwumeczu.

Zespoły z lokat 9-12 po rundzie zasadniczej zagrają "każdy z każdym" mecz i rewanż. Do tych spotkań przystąpią z dorobkiem punktowym, jaki wypracowały wyłącznie w meczach z drużynami z grupy spadkowej. Ekstraklasę opuszczą ostatnie dwie drużyny.

Na wprowadzeniu play-off najgorzej wyszli zawodnicy krakowskiej Wisły. W sezonie zasadniczym wygrali 20 spośród 22 spotkań. Raz przegrali i raz zremisowali, gromadząc 61 punktów. Drugi w tabeli Rekord miał 44 punkty, a Akademia - 39. W finale zespół z Pniew wygrał trzy mecze z Wisłą i obronił mistrzostwo.


Kolejność sezonu 2011/12:


1. Akademia FC Pniewy

2. Wisła/Krakbet Kraków

3. Rekord Bielsko-Biała

4. Gatta Active Zduńska Wola

5. Marwit Toruń

6. Clearex Chorzów

7. Pogoń 04 Szczecin

8. Gwiazda Ruda Śląska

9. Red Devils Chojnice

10. GKS Tychy

11. TPH Polkowice

12. FC Siemianowice


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje